Банер

КАСКО-Метр: пропозиція для заощадливих

КАСКО метр кілометр

Страхова компанія “Рідна” пропонує автострахування КАСКО з передплаченим пробігом.

Переваги страхової програми:
- Покриття усіх ризиків (повне КАСКО)
- Знижена ціна страховки
- Оплата частинами
- Без встановлення додаткових техзасобів

Дізнавайтеся подробиці та замовляйте страховку за телефоном/viber:

+38(067)3427090

Майже половина українців підтримують введення страхової медицини

Соціологи з'ясували ставлення українців до реформ у сфері охороні здоров'я. Значна частина вважають, що чинну систему можна вдосконалити. Майже половина опитаних схвально ставляться до введення обов'язкового медичного страхування.

Про це свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг".

Майже 70% опитаних не задоволені державними медичними послугами, які вони отримували за останні п’ять років. Задоволені певною мірою рівнем послуг у державних медичних закладах лише 24% респондентів.

55% опитаних заявили, що за останні два роки загальна якість державних медичних послуг для країни погіршилася. Лише 12% респондентів побачили покращення у цій сфері. 27% вважають, що нічого у рівні якості державних медичних послуг не змінилося. 6% не змогли відповісти на це питання.

За даними опитування, майже половина українців (46%) вважають, що забезпечення кожного громадянина приватною страховкою, яка покривала б реальні витрати на якісну медичну допомогу, найбільш допомогло б удосконалити систему охорони здоров'я.

34% вважають, що вдосконалити вітчизняну медичну систему можна було б, якби існуюча система працювала ефективно.

Ще 12% підтримують такий механізм, як введення медичного ваучера на певну грошову суму, яку можна було б використовувати щомісяця і поповнювати за рахунок заробітної плати.

Всього 6% респондентів мають приватну медичну страховку. Навіть серед респондентів з доходами понад 5 тис. грн. тих, хто має медичну страховку, тільки 14%.

Більше половини (57%) опитаних підтримують принцип, за яким бюджетні державні кошти виділяються медичним установам в залежності від кількості пацієнтів, а не на підставі кількості лікарняних ліжок. 21% проти такої ініціативи, 22% не змогли відповісти на це питання.

Дві третини (64%) підтримують ініціативу зі створення фельдшерської служби як в країнах Заходу, послуги яких використовуються при наданні першої медичної допомоги при травматичних ситуаціях, щоб врятувати життя пацієнта, поки він не отримає повноцінного і незалежного лікування у відділенні швидкої допомоги. 23% проти такої ідеї.

83% підтримують вакцинацію дітей проти таких хвороб як поліомієліт, кір, туберкульоз, гепатит B, дифтерія та інші. Лише 9% не підтримують цього виду профілактики. 77% вважають, що щеплення повинні бути обов'язковим, 12% - не підтримують цю ідею, 11% не могли визначитися з відповіддю на це питання.

Дві третини опитаних знають, хто є їхнім сімейним лікарем або терапевтом. Половина опитаних довіряють своєму лікареві, 19% - не довіряють. 31% не змогли відповісти на це питання.

33% опитаних заявили, що консультуються із лікарем або будь-яким медичним спеціалістом із приводу стану свого здоров’я чи надання рекомендацій щодо стану свого здоров’я рідше аніж раз на рік. 27% консультуються з цього приводу кожного року, 18% - принаймні кожні 6 місяців, 9% - принаймні кожні 3 місяці і 5% звертаються за консультаціями кожного місяця.

83% респондентів вважають, що лікування для них або їхньої родини обходиться дорого (39% - дуже дорого). Лише 12% респондентів відзначили, що лікування є для них більш-менш доступним за вартістю.

Опитування Соціологічної групи "Рейтинг" проводилося 13-20 жовтня 2016 року серед 1500 респондентів методом особистого формалізованого інтерв'ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,5%.

У вересні заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк заявив, що система державного медичного страхування повинна запрацювати в Україні з 2017 року.

 

За матеріалами: Lastnews