Банер

КАСКО-Метр: пропозиція для заощадливих

КАСКО метр кілометр

Страхова компанія “Рідна” пропонує автострахування КАСКО з передплаченим пробігом.

Переваги страхової програми:
- Покриття усіх ризиків (повне КАСКО)
- Знижена ціна страховки
- Оплата частинами
- Без встановлення додаткових техзасобів

Дізнавайтеся подробиці та замовляйте страховку за телефоном/viber:

+38(067)3427090

Що краще - депозит у банку чи пенсійна страховка?

Куди краще зробити довгострокові вкладення своїх коштів для того, щоб збільшити свою пенсію в майбутньому? Які існують варіанти довгострокового вкладення на сьогоднішній день?

Якщо говорити про довгострокові вкладення, то експерти однозначно говорять - найбільш ефективним є варіант вкладення коштів в Недержавний пенсійний фонд, а не довгостроковий депозит в банку.

Оскільки досить часто ставки по депозитах нижче рівня інфляції, і в цьому випадку навіть переоформлення довгострокових депозитів не дозволяє отримати належний дохід.

Активи НПФ розміщуються не тільки в депозити, частина грошей інвестується в корпоративні облігації та акції. Це дозволяє в ті часи, коли ставки по депозитах занижені, отримувати більш високий дохід за рахунок операцій з цінними паперами. Тому інвестуючи гроші в НПФ фізична особа в довгостроковій перспективі має можливість отримати більше доходу, ніж розміщуючи гроші лише на банківських депозитах.

Навіть якщо припустити, що НФП може покласти гроші в якийсь "проблемний" банк, то у нього є обмеження - не більше 5% портфеля в один банк. У такому випадку під ризиком буде не більше 5% портфеля, а на практиці цей відсоток набагато менший. У той же час людина, яка вирішить самостійно займатися такою диверсифікацією, повинна буде витратити на це чимало часу і зусиль.

Таким чином, в разі НПФ диверсифікація інструментів плюс активне управління грошима приносять більше доходу і несуть менший ризик, ніж зберігання всіх засобів в одному інструменті в одній фінустанові.

Крім того, на сьогоднішній день банки України не пропонують ефективних довгострокових пенсійних депозитних програм, які б враховували поточну ринкову ситуацію і рівень інфляції, а постійне переоформлення звичайних депозитних вкладів створюють для людини, яка думає про своє майбутнє, певні незручності. І що найголовніше - віддаючи всі свої кошти в банк, людина не отримує ніякої диверсифікації.

Однак, необхідно враховувати, що не всі НПФ приділяють належну увагу прибутковості своїх активів. Тому при виборі НПФ завжди необхідно оцінювати не тільки досвід роботи фонду, але і якість обслуговування активів.

 

Як правильно вибрати недержавний пенсійний фонд?

Для прийняття правильного рішення про вибір НПФ необхідно зібрати інформацію для аналізу.

Мета участі в НПФ - отримання гідних пенсійних виплат. Розмір пенсійної виплати з НПФ визначається такими факторами: сумою сплачених внесків, чистим доходом, отриманим фондом на ці внески (за вирахуванням всіх витрат і збитків), і терміном виплат. Перший і останній чинники багато в чому визначаються майбутнім пенсіонером. А ось зростання прибутковості накопичень залежить від ефективності інвестиційної діяльності фонду і всіх витрат, оплата яких проводиться за рахунок пенсійних активів фонду.

Перший показник оцінюється за величиною чистої вартості одиниці пенсійного внеску (повинна бути більше 1) і її росту (чим більше, тим краще). Другий - по навантаженню на фонд (чим менше, тим краще).

В цілому, вибирати НПФ варто за такими критеріями:

Ефективність роботи (динаміка зростання чистої вартості одиниці пенсійного внеску - показує в яку суму і за який час «конвертується» 1 грн., сплачена в фонд).

Вартість послуг (витрати, що відшкодовуються обслуговуючим компаніям за рахунок активів).

Надійність фонду (як пережив 2008-2010 роки, чи були проблеми з виплатами).

Зручність (як далеко розташований адміністратор фонду).

Відкритість (наявність сайту НПФ та інформації на ньому).

Доступність (можливість доступу до інформації про свої заощадження через інтернет).

Історія фонду та обслуговуючих його компаній (як пережили 2008-2010).

Перспективи фонду і довіру до нього ринку (чи зростає кількість вкладників і сум внесків).

 

При цьому потрібно пам'ятати, що пенсійні фонди не повинні гнатися за шаленою прибутковістю. Їх головне завдання - зберегти заощадження, захистивши їх від інфляції незалежно від того, зростає фондовий ринок або падає.

Адже якщо при зростанні індексу на + 70% НПФ показує схожу прибутковість, то це означає, що при падінні ринку на 50%, він теж впаде відповідно. А ось якщо при зростанні ринку на 70% фонд показує прибутковість 20%, а при падінні ринку на 50% фонд все одно показує прибутковість 20%, то це саме той фонд, на який варто звернути увагу.

Виходить, що збільшити свою пенсію в нашій країні цілком реально, а ось сподіватися на державу або власні сили - це вже особиста справа кожного.

За матеріалами: pensia.ua