Банер

КАСКО-Метр: пропозиція для заощадливих

КАСКО метр кілометр

Страхова компанія “Рідна” пропонує автострахування КАСКО з передплаченим пробігом.

Переваги страхової програми:
- Покриття усіх ризиків (повне КАСКО)
- Знижена ціна страховки
- Оплата частинами
- Без встановлення додаткових техзасобів

Дізнавайтеся подробиці та замовляйте страховку за телефоном/viber:

+38(067)3427090

З історії страхування: від караванів до космічної авіації

У рамках проекту СК “Рідна”, присвяченого підвищенню культури страхування (з нагоди 10-річчя нашої страхової компанії), ми підготували цикл публікацій, присвячених страхуванню.

Сьогодні розповімо цікаві факти з історії страхування.

Окремі елементи страхування були відомі ще за тисячі років до нашої ери.

Перші форми страхування було виявлено за дві тисячі років до нашої ери в законах вавилонського царя Хаммурапі (1792-1750 р. до н.ери, територія теперішнього Іраку), які передбачали укладання угоди між учасниками торгового каравану про те, щоб завдані збитки, яких зазнає будь-хто в дорозі від різних небезпек, розподілялися між усіма учасниками.

Результати аналізу історичних та літературних джерел свідчить, що у своєму розвитку страхування пройшло три етапи:


· 1 етап – античне страхування, яке виникло за 2 тисячоліття до н.е. в Древній Греції, Єгипті, Древньому Римі, Індії;

· II етап - середньовічне (гільдійсько-цехове) страхування ( Х - XIV ст.);

· III етап - страхування в епоху капіталізму ( XIV ст. - до нашого часу).

Основними формами організації античного страхування були: взаємне страхування та страхування на основі регулярних платежів.

У галузі мореплавства знайдено угоди про взаємний розподіл збитків від аварії корабля та інших небезпек між купцями на берегах Перської затоки, у Фінікії. Є відомості про те, що у Стародавній Греції існували угоди купців-піратів щодо питань розподілу доходів від торгово-розбійницьких операцій та розподілу збитків від морських небезпек, пов'язаних із цими операціями.

Прийнято вважати, що найрозвинутішим, порівняно з іншими народами, взаємне страхування у постійних організаціях статутного типу було у Стародавньому Римі.

Середньовічне страхування набуло широкого розповсюдження в Англіі ( Х - XI ст.), Німеччинні ( XI - XII ст.), Даніі (XII ст.) в купецьких гільдіях та ремісничих цехах.

Середньовічне страхування порівняно з античним відрізнялось широким страховим забезпеченням. Перелік страхових випадків, які сформувалися в результаті конкретизації страхової взаємодопомоги, охоплював майже всі їх види, які властиві сучасному майновому та особовому страхуванню.

Страхування в епоху капіталізму набуло комерційного характеру. Специфічна ознака буржуазного страхування - цілеспрямування на отримання прибутку.

У XVII ст. виникло перше страхове товариство в галузі морського страхування у Франції (1686 р., Париж). Також почали страхуватися від вогню та пожеж.

На початку XVIII ст. в Англії виникло комерційне страхування життя, яке використовувало найновіші на той час досягнення статистики та математики. У той же час широко використовували сільськогосподарське страхування: страхування посівів від градобиття та страхування худоби.

Страхування від нещасних випадків виникло в середині XIX ст. в Англії у зв'язку з будівництвом залізниці.

На початку 60-х років XVIII ст. на Заході налічувалося близько 100 видів майнового та особистого страхування. Так, в 1706 р. було створено перше товариство страхування життя.

Розвиток економіки у XVIII - XX ст. породив ще більшу потребу як у страхуванні життя, особливо від нещасних випадків, інвалідності, хвороби, так і у страхуванні майна на випадок пожежі, вибуху.
З другої половини XIX ст. починається новий етап у розвитку страхування, який характеризується появою соціального страхування, участю держави у страхуванні.

Наприкінці XIX століття у всіх країнах розпочинається формування і розвиток страхового ринку. В цей же період виникають компанії із страхування майна. Проте вони укріпилися вже в XX столітті, яке характеризувалося інтенсивним розвитком усіх форм і видів страхування.

 

Історія розвитку страхування в Україні

Найдавнішим способом страхового захисту в Україні, як і в усьому світі, було взаємне страхування.

В Україну класичне страхування прийшло із Західної Європи ще в XІІI ст. з виникненням філій англійських страхових компаній.

Специфічна форма страхування існувала в Україні між чумаками. Страхування чумаків здійснювалось за принципом спільного відшкодування збитків потерпілому як від нападу розбійників, так і в разі несприятливого випадку, який міг призвести до втрати товару чи вола як засобу пересування.

У 1857 р. в Одесі було створено Російське товариство пароплавства і торгівлі, яке страхувало судна.

У містах (Полтаві, Києві, Одесі, Харкові) діяли товариства взаємного страхування від вогню. Ці товариства обслуговували ризики здебільшого великих домовласників, купців і фабрикантів.

У другій половині XIX ст. спектр страхових послуг був досить широким, але найпопулярнішим і надалі залишалося страхування від вогню. Страхові товариства приймали заяви на страхування будівель, тварин, меблів, вантажів. Набуло поширення страхування життя.

Зародження страхування в Галичині пов'язують, головним чином, із діяльністю страхових товариств "Дністер" (1891 р.) та "Карпатія" (1911 р.).

У дореволюційній Росії існували майже всі відомі на ті часи види страхування і форми страховиків. Після подій 1917 р. страхування стало державною монополією.

Подавати ознаки життя радянське страхування почало в 20-ті роки, тобто в умовах НЕПу. Стали відновлюватися такі види страхування, як майнове і особисте, а страхування пасажирів будь-якого виду транспорту стало обов'язковим вже з 1931 року.

Пізніше страхування знову почало бурхливо розвиватися, і вже в 60-80-х роках силу набуло добровільне страхування.

Після чергового потрясіння - розвалу СРСР - політика держави по відношенню до страхування починає неухильно змінюватися. Відбулося розширення сфери послуг, пропонованих страховими компаніями, на противагу державному виник і недержавний сектор страхування. В умовах ринкових відносин швидко зростала чисельність страхових організацій.

Україна з початку 90-х років XX ст. стала створювати власну економіку, у тому числі й страхову справу. Зміни у відносинах власності, ліквідації державної монополії на засоби виробництва, розвиток підприємницької діяльності вплинули і на формування страхової справи в Україні. Набули розвитку нові види страхування, зокрема, страхування фінансово-кредитних ризиків, страхування відповідальності, медичне страхування, страхування будівельних і технічних ризиків, авіаційне і космічне страхування, комплексне страхування банків, технічний і медичний асистанс тощо.


Нагадуємо, у СК “Рідна” ви зможете:

- отримати будь-які консультації з різних видів страхування;

- зробити аналіз чинних договорів страхування;

- заручитися юридичною підтримкою наших фахівців з оформлення страхових випадків;

- отримати допомогу у виплаті страхового відшкодування недобросовісними учасниками страхового ринку.

 

Звертайтеся до фахівців нашої компанії, телефонуйте!