Банер

КАСКО-Метр: пропозиція для заощадливих

КАСКО метр кілометр

Страхова компанія “Рідна” пропонує автострахування КАСКО з передплаченим пробігом.

Переваги страхової програми:
- Покриття усіх ризиків (повне КАСКО)
- Знижена ціна страховки
- Оплата частинами
- Без встановлення додаткових техзасобів

Дізнавайтеся подробиці та замовляйте страховку за телефоном/viber:

+38(067)3427090

Три проблеми накопичувальної пенсійної системи в Україні

Основна неприємність для нашої країни полягає в тому, що солідарна система вже не може працювати, а накопичувальна - ще не може.

Існуюча сьогодні солідарна система нарахування пенсій в умовах депопуляції населення працює з останніх сил, і чим далі, тим більші "пробуксовки" вона буде давати.

Таку думку в коментарі "КП" в Україні "висловив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

За його словами, коли співвідношення пенсіонерів і працюючих буде 1: 1 і вищим, доведеться або роздувати дефіцит бюджету, або скорочувати пенсії. Тому якщо не перехід, то хоча б введення елементів накопичувальної системи виглядає неминучим і цілком логічним.

Але, каже експерт, трагедія нашої країни в тому, що солідарна система з кожним роком стає все менш ефективною, а при веденні накопичувальної неминуче виникнуть величезні проблеми.

- Інфляція.

В умовах, коли інфляція за рік становить 60%, накопичення в національній валюті втрачають цінність і сенс.

- Відсутність довіри до всіх інститутів - і державних, і приватних.

У них немає історії та досвіду. І навіть якщо якийсь фонд почне працювати і навіть протримається кілька років, це нічого не дасть. Тому що 2-3 роки роботи - це не історія.

- Відсутність інструментів вкладення грошей.

Найголовніше питання, яке хвилює учасника накопичувальної системи - це що робитиме інвестиційний фонд з його грошима. На жаль, відповіді на це питання немає. Адже для нормальної роботи накопичувальної системи основною і неодмінною умовою є розвинений фондовий ринок, якого в Україні немає. Тому чи не єдине, що зможе зробити такий фонд - це покласти гроші на банківський депозит. Що абсолютно безглуздо, адже це цілком може зробити і сама людина, до того ж їй не доведеться платити комісійні за обслуговування.

"І все ж, незважаючи на все вищесказане, йти від солідарної системи до накопичувальної треба, - говорить Устенко. - Але для цього заздалегідь повинні відбутися зміни в країні: стабілізація економіки, розвиток фондового ринку, зупинка інфляції. Якщо ж на все це часу немає, а переходити хочеться терміново, то на ринок доведеться допустити іноземців. Думаю, наприклад, в німецький пенсійний фонд, який на ринку працює 150-200 років, українці почнуть вкладати гроші без особливих побоювань".

За матеріалами: КП в Україні