Банер

КАСКО-Метр: пропозиція для заощадливих

КАСКО метр кілометр

Страхова компанія “Рідна” пропонує автострахування КАСКО з передплаченим пробігом.

Переваги страхової програми:
- Покриття усіх ризиків (повне КАСКО)
- Знижена ціна страховки
- Оплата частинами
- Без встановлення додаткових техзасобів

Дізнавайтеся подробиці та замовляйте страховку за телефоном/viber:

+38(067)3427090

Як нові ПДР впливають на умови автомобільних страховок

Нові правила дорожнього руху набули чинності 7 листопада. Їх змінили у зв'язку з прийняттям закону про поліцію.

Головна зміна для водіїв: на дороги повертаються фото- і відеореєстратори, а карати будуть із залученням системи штрафних балів.

Як нові правила вплинуть на ціну продуктів для автовласників?

Страховики сходяться в тому, що автоматична фіксація порушень правил дорожнього руху і система штрафних балів з часом дисциплінують водіїв. А це, у свою чергу, повинно зменшити кількість ДТП і, як наслідок, знизити ціну полісів для акуратних водіїв.

У різке зниження числа ДТП страховики не вірять. Завадять дві біди: погані дороги і низький рівень водійської етики. Головна перешкода - менталітет. «Закон з часом зможе привести до зниження кількості ДТП, але мають відбутися певні зміни у свідомості людей, - вважає Віктор Панасюк, директор департаменту клієнтських сервісів СГ «ТАС». - Адже безаварійна їзда, в першу чергу, залежить від культури водіння». Швидко «прочистити мізки» водіям могли б високі штрафи, але в нинішній редакції ПДР вони залишилися без змін.

 

Вирішують суди

В цілому страховики вважають нову систему покарань непоганою. Але до процедур є питання. Наприклад, з приводу фактичного скасування принципу презумпції невинності стосовно власника авто. Адже за новими правилами неважливо, хто саме сидів на місці водія в момент порушення. Відповідати буде автовласник. Після фіксації порушення автовласник отримає повідомлення про те, що йому виписаний штраф на таку-то суму, який необхідно сплатити протягом 30 днів. Водій може оскаржити це рішення протягом 10 днів тільки в судовому порядку. Інших варіантів ПДР не передбачають.

Страховики прогнозують, що після того, як нараховані бали закінчаться, автовласники завалять суди скаргами про порушення їхніх прав. Адже багатьох будуть притягати до відповідальності за порушення ПДР, вчинені іншими особами. «Ми це вже проходили. У 2010 році Конституційний суд вже забороняв фотофіксацію порушень, - розмірковує Сергій Авдєєв, голова правління СК «Арсенал Страхування». - Подивимося, як довго проживе це нововведення». Скандально відомі «Візири» дійсно працювали недовго. Після низки судових розглядів їх заборонили використовувати.

 

Ціни не знизять

Ще одна проблема - гроші. Встановити повний контроль над дорожнім рухом можна, але це дорого. «Для ефективної роботи необхідно, щоб система стаціонарної фото- і відеофіксації порушень була досить розгалуженою і всеосяжною, - говорить Олена Горшкова, провідний спеціаліст департаменту андеррайтингу та методології СК «Універсальна». - А це неможливо забезпечити відразу».

До того ж, нова система націлена проти важких ДТП. Олег Коваленко-Кужольний, начальник департаменту врегулювання збитків АСК «ІНГО Україна» очікує скорочення кількості складних ДТП, які викликані грубими порушеннями правил (порушення правил обгону, проїзду перехресть, серйозне перевищення швидкості тощо). Але більшість виплат страховики роблять по невеликих ДТП. Фахівці кажуть, що більшість страхових випадків пов'язані з недотриманням дистанції і відбуваються у містах на невисокій швидкості. Нерідко «чіпляють» припарковані машини. «На ці збитки припадає до 70% портфеля виплат страхових компаній. Такі ризики не зменшити шляхом посилення контролю або підвищення штрафів.

Чи будуть компанії знижувати тарифи? Поки підстав немає. Хоча страховики і говорять про те, що вони могли б використовувати інформацію про штрафні бали при тарифікації. Тобто, застосовувати знижки або надбавки до тарифу для конкретного водія, враховуючи статистику. «Але подібний підхід до тарифоутворення можливий тільки якщо страховики отримають доступ до бази штрафних балів», - пояснює Вадим Грабовий, начальник управління страхування транспортних ризиків СК «АХА Страхування». До того ж, на збір статистики потрібен час. Якщо поліція відкриє дані для страховиків, то вони зможуть аналізувати зміну «портрета» середнього клієнта. І прогнозувати кількість страхових подій.

За матеріалами: Мінфін