Банер

КАСКО-Метр: пропозиція для заощадливих

КАСКО метр кілометр

Страхова компанія “Рідна” пропонує автострахування КАСКО з передплаченим пробігом.

Переваги страхової програми:
- Покриття усіх ризиків (повне КАСКО)
- Знижена ціна страховки
- Оплата частинами
- Без встановлення додаткових техзасобів

Дізнавайтеся подробиці та замовляйте страховку за телефоном/viber:

+38(067)3427090

Водіям на замітку: евакуатори повертаються!

З 7 листопада на вулицях українських міст з'являться евакуатори, які забиратимуть неправильно припарковані авто. У силу вступає Закон про поліцію.

Про це повідомляє «Наш Киев».

Забирати машину будуть у випадку, якщо вона заважає руху. Водіям доведеться оплачувати штраф, роботу евакуатора, а також стоянку на штрафмайданчику.

Евакуатори вже три місяці працюють у Києві.

Правда, забирають автомобілі тільки у виняткових випадках, а з 7 листопада забиратимуть неправильно припарковані авто у всіх містах.

Це підтвердив глава київської нової поліції Олександр Фацевич. «Так, ми виведемо евакуатори, щоб полегшити пересування громадян в громадському транспорті».

Забиратиме машини поліція буде також за водіння в нетверезому стані, за стоянку і зупинку в місцях під заборонним знаком або на зупинці. «Якщо машина на «аварійці», то до вас підійде інспектор і попросить від'їхати. Якщо ви знаходитесь в машині або поруч, а авто неправильно припарковано, то на вас складуть протокол і авто забирати не будуть», — розповіли в МВС.

Якщо ж водія в машині не буде, то авто можуть забрати без його відома, оскільки це грубе порушення правил дорожнього руху, пояснили в міліції.

 

Як повернути авто зі штрафстоянки

Водієві доведеться телефонувати на лінію 102, щоб з'ясувати, куди поділося його авто — записок залишати ніхто не збирається. Диспетчер повинен буде пробити по номеру ваш автомобіль і встановити, куди його відвезли.

Правда, адвокат з ДТП Вадим Володарський каже, що такий метод неправильний. «Коли в Москві вперше ввели евакуатори, були випадки, коли людям ставало фізично погано від того, що їхня машина зникла».

Щоб виручити свій автомобіль, доведеться сплатити штраф 255-680 грн плюс роботу евакуатора. Його виклик у великих містах обійдеться від 350 до 500 грн, разом з навантаженням — 800-1200 грн, в залежності від ваги машини. Крім того, потрібно буде оплатити стоянку автомобіля на штрафмайданчику.

Нова поліція зараз укладає договори з такими стоянками. Доба на майданчику в Україні коштує від 30 до 100 грн (залежить від населеного пункту та району, де вона розташована).

Юристи запевняють: забирати авто таким чином — це порушення конституційних прав.

«За Конституцією наша власність є недоторканною і забрати її без рішення суду ніхто не має права. Забирати можуть тільки в тому випадку, якщо авто заважає руху. Це дискусійне питання. Одна справа, коли машина стоїть на трамвайних коліях, інше, коли були випадки, що й заборонного знаку немає, а автомобіль евакуювали», — вказує Володарський.

Адвокат нагадує: якщо ви знаходитеся в машині або поруч, то евакуювати її не мають права, ви повинні її просто відігнати. «Навіть якщо ви випили, то маєте право передати кермо іншому тверезому водієві, у якого є права, відвозити авто теж не повинні», — уточнив Володарський.

Також виникне багато питань і до цілісності авто при евакуації та зберіганні на майданчику. Не секрет, що раніше через це виникали скандали — авто могли подряпати, на майданчику воно виявлялося без коліс і з розбитим склом.

«Якщо щось станеться, то відповідати повинні і місцева влада, якій належать штрафмайданчики. Сміливо подавайте на них до суду», — радить адвокат Ростислав Кравець.