Банер

КАСКО-Метр: пропозиція для заощадливих

КАСКО метр кілометр

Страхова компанія “Рідна” пропонує автострахування КАСКО з передплаченим пробігом.

Переваги страхової програми:
- Покриття усіх ризиків (повне КАСКО)
- Знижена ціна страховки
- Оплата частинами
- Без встановлення додаткових техзасобів

Дізнавайтеся подробиці та замовляйте страховку за телефоном/viber:

+38(067)3427090

Прикордонники почали зупиняти автовласників з фальшивими страховками

Протягом місяця - з 10 вересня по 10 жовтня - на прикордонному переході в Чернігівській області прикордонники зупиняли всіх автомобілістів з фальшивими або простроченими полісами «Зеленої карти» і відправляли назад.

Людям доводилося купувати страховки заново - в сервісній зоні переходу.

За місяць прикордонники зафіксували 54 спроби перетнути кордон з недійсними страховками, повідомили «Капіталу» учасники ринку «Зеленої карти».

У Моторному (транспортному) страховому бюро України пояснили таку активність запуском спільного з Державною прикордонною службою України етапу пілотної програми «Стоп фальшивка».

Прикордонний перехід автосполучення "Нові Яриловичі" був обраний, як найбільш зручний для проведення пілотного проекту, оскільки розташований всього у 220 км від Києва», - пояснили в прес-службі МТСБУ.

 

Загублені й недійсні

Дотепер прикордонники обмежувалися перевірками наявності поліса «Зеленої карти» у автомобілістів, але не перевіряли їхню чинність. У Держприкордонслужбі пояснювали це відсутністю повноважень і технічних можливостей.

У результаті бізнес з продажу фальшивих «Зелених карт» процвітав. У МТСБУ не оприлюднюють статистику їх обороту, але за оцінками радника президента МТСБУ Володимира Романишина, частка фальшивих полісів у загальних обсягах продажів «Зеленої карти» може становити близько 1%.

Крім підроблених полісів продавці «Зеленої карти» робили бізнес і на «списаних» або «загублених» полісах. За даними учасників ринку «Зелена карта» тільки за 1 півріччя 2015 страховики заявили про втрату і псування близько 36 тис. бланків полісів «Зеленої карти», що складає 8% загальної кількості виписаних страховок. Частина з них, дійсно, пропала. Наприклад, в 2014 році в луганський офіс компанії «Аска» потрапила міна, в результаті чого близько 2,5 тис. полісів «Зеленої карти» зникло у невідомому напрямку. «Врятувало те, що більшість цих полісів були розраховані на короткий термін дії, тому скористатися ними змогли одиниці», - говорить гендиректор «Аски» Андрій Шукатко. Але Володимир Романишин стверджує, що в зоні АТО залишається ще багато неврахованих «Зелених карт».

Часто «загублені» або «зіпсовані» поліси пропонуються автовласникам, як справжні. Улюблена схема страховиків: продати «Зелену карту» короткого терміну дії клієнту зі знижкою і з умовою, що після повернення з-за кордону він поверне поліс продавцю. Така страховка в централізовану базу даних МТСБУ потім вноситься, як зіпсована або загублена.

«Ми про це могли б і не дізнатися, якщо б за кордоном водії з такими полісами не потрапляли в ДТП», - говорить Володимир Романишин. За його словами, раніше реалізувати програму виявлення фальшивих полісів «Зеленої карти» в МТСБУ не могли з технічних причин. «Дані про продані страховках вносилися страховими компаніями в центральну базу бюро з великим запізненням», - пояснює Романишин. Тепер база заповнюється набагато більш оперативно - інформація про 70-90% продажів з'являється в ній протягом дня.

 

Дорого, але дієво

Проаналізувавши дані пілотного проекту, бюро має намір впровадити перевірку автентичності полісів «Зеленої карти» на всіх кордонах України, за винятком непідконтрольних Києву.

За словами Володимира Романишина, це може статися вже в грудні 2015-го.

Учасники ринку «Зеленої карти» ідею підтримують. «Перевірка Зеленої карти на постійній основі - це не мета, а спосіб підвищення свідомості страхувальників та гарантія наявності поліса, за яким у водія не буде проблем при настанні ДТП за кордоном», - переконує директор юрдепартаменту PZU в Україні Василь Зубач.

За свої переконання страховики готові платити.

На пілотний проект, за оцінками експертів, бюро витратило близько 100 тис. грн, забезпечивши прикордонників планшетами, методичною літературою і навіть знявши для них освітній фільм. Вся програма коштуватиме мільйони гривень, хоча в бюро поки суму не розголошують.

«Вона буде меншою, ніж втрати, пов'язані з реалізацією фальшивих полісів «Зеленої карти», - обіцяє Володимир Романишин. За експертними оцінками, потенційна економія тільки за рахунок відсутності виплат з фондів бюро за фальшивими «Зелена карта» може досягти 250 тис. євро.

За матеріалами: Трістар