Банер

КАСКО-Метр: пропозиція для заощадливих

КАСКО метр кілометр

Страхова компанія “Рідна” пропонує автострахування КАСКО з передплаченим пробігом.

Переваги страхової програми:
- Покриття усіх ризиків (повне КАСКО)
- Знижена ціна страховки
- Оплата частинами
- Без встановлення додаткових техзасобів

Дізнавайтеся подробиці та замовляйте страховку за телефоном/viber:

+38(067)3427090

Страховиків каратимуть за заборгованості по страхових виплатах

Нацкомфінпослуг попросила у п'ятнадцяти найбільших страховиків України звіти про наявність або відсутність заборгованості по страхових виплатах.

Про це повідомив «Капіталу» член Нацкомфінпослуг Денис Ястреб.

Чотирнадцять компаній вже відзвітували перед комісією.

Даних не надав тільки «Дніпроінмед». «Це сталося випадково, з технічної причини, оскільки після недавньої зміни власників змінюється структура компанії та йде оновлення кадрів, - повідомив акціонер «Дніпроінмед» Юрій Явтушенко.

За його словами, у цього страховика після продажу виявилися старі борги в розмірі майже $ 1 млн. «Компанія вже почала їх погашати», - запевняє Юрій Явтушенко.

 

Отримали термін

Загальна заборгованість страхових компаній, які відзвітувалися перед регулятором по страхових виплатах, склала 16 млн грн.

Частина страховиків погасили свої борги, не чекаючи рішення комісії. Серед них «Еталон», «Нова», «Оранта», «ВУСО», «Європейський страховий альянс». Ще чотирьом страховим компаніям «Українська транспортно-страхова компанія», «Аска», «Домінанта» та «Українська охоронно-страхова компанія» регулятор дав термін від 1 до 3 місяців на погашення заборгованості.

Ряд страховиків запевнили комісію в тому, що заборгованості по виплатах у них немає. Серед них: «АХА Страхування», «Альфа Страхування», «Українська пожежно-страхова компанія», «Уніка» і «Провідна». «Але з них вже дві компанії попросили дозволу уточнити дані звітів, бо не все врахували», - повідомив Денис Ястреб.

 

Штраф за обман

На його думку, таке бажання у страховиків виникло після оприлюднення комісією механізму покарання небанківських фінустанов за ненадання звітів або обман регулятора.

Нацкомфінпослуг на цьому тижні затвердила порядок застосування санкцій, передбачених законом «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», а також законом «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення». Відтепер за ненадання, несвоєчасне надання або надання недостовірної інформації, а також за втрату документів або внесення до них неправдивих даних страховик буде платити штраф до 34 тис. грн.

За повторне порушення, вчинене протягом трьох років після останнього стягнення, штраф складе вже 51 тис. грн. Визначати розмір штрафу регулятор буде з урахуванням обставин вчиненого порушення і його наслідків.

 

Простіше домовитися

«Якщо цей механізм є частиною глобальної чистки фінансового ринку України від недобросовісних гравців, то ми його підтримаємо», - говорить гендиректор Української федерації страхування Галина Третьякова. На її думку, Нацкомфінпослуг і Нацкомісія з цінних паперів, слідом за НБУ повинні закрити доступ на небанківські фінансові ринки сумнівним гравцям. «Ще краще, якщо страховики почнуть звітувати перед регулятором не лише чесно, але й оперативно - в режимі онлайн», - вважає Юрій Явтушенко. На жаль, поки компанії здають звіти лише раз на квартал або протягом 5-10 днів - позапланово. Прискорити процес можна хоча б тому, що в Нацкомфінпослуг навіть комп'ютери є не у кожного співробітника.

Тому багато хто скептично ставляться до чергового посилення вимог регулятора до звітності. «Що таке 34 тис грн для компаній, у яких заборгованість по виплатах становить сотні тисяч гривень? Вони з радістю заплатять штраф і будуть далі порушувати закон», - вважає голова Всеукраїнського об'єднання споживачів страхових послуг «Страховий захист» Василь Дарков.

На думку президента асоціації «Страховий бізнес» Ігоря Яковенка, рішення про штрафи будуть прийматися на рівні директора департаменту комісії, що викликає питання до їх законності. «Рішення такого рівня приймаються, як правило, керівництвом або повноваження відповідальної особи прописуються в законі», - вважає Ігор Яковенко.

Страховики вважають нинішній механізм покарання непрозорим, тому не виключають можливості неофіційних торгів з регулятором за скасування штрафів.