Банер

КАСКО-Метр: пропозиція для заощадливих

КАСКО метр кілометр

Страхова компанія “Рідна” пропонує автострахування КАСКО з передплаченим пробігом.

Переваги страхової програми:
- Покриття усіх ризиків (повне КАСКО)
- Знижена ціна страховки
- Оплата частинами
- Без встановлення додаткових техзасобів

Дізнавайтеся подробиці та замовляйте страховку за телефоном/viber:

+38(067)3427090

Як заощадити на страховці і не втратити при виплаті

За останній рік в Україні подорожчало практично все, особливо імпортне або ті товари, які частково складаються з імпортних матеріалів.

І автомобілі - не виняток. А слідом за подорожчанням авто виросло в ціні їх страхування.

Зростання ринкової вартості автомобіля призвело до збільшення ціни поліса в національній валюті майже в два рази, кажуть страховики.

«Вести» дізнавалися, як законно зменшити платіж по автостраховці, щоб не втратити при виплаті і покрити всі потрібні ризики.

1. Виплата теж зросте

Правда, варто відзначити, що тарифи де-факто не збільшувалися і складають в середньому 5-6% від вартості автомобіля, (буває і менше, але в такій СК краще не страхуватися - великий ризик не побачити виплати ніколи). Просто у перерахунку з долара і євро на гривню подорожчала кожна іномарка.

Тому збільшився страховий платіж - сума, яку вносить водій. Але виросла і страхова сума, тобто гроші, які страхова компанія повинна буде виплатити в разі чого, тому що вона залежить від ринкової вартості авто. І це логічно, але в той же час доходи населення, з'їдені девальвацією та інфляцією, суттєво зменшилися в перерахунку на валюту. Та й банальне зростання цін на найнеобхідніше змушує багатьох автолюбителів замислюватися над тим, чи варто витрачати гроші на каско.

І якщо у власників кредитних авто вибору немає - наявність поліса є обов'язковою умовою, - то в решти спокуса не платити за страховку досить велика. Через зниження доходів більшість автовласників приймають рішення придбати лише поліс автоцивілки, оскільки цей вид страхування є обов'язковим. І не витрачатися на дороге каско.

Але багато хто розуміє, що страхування автомобіля - не те, на чому варто економити. Тим більше, коли потенційно можливий збиток для клієнта в грошах зростає. Тому краще планово закласти в бюджет вартість страхового захисту, ніж потім шукати величезну суму на ремонт або нове авто, радять фахівці страхового ринку.

А як зробити страховий платіж менш трагічним для бюджету, «Вістям» розповіли експерти.

2. Розбити на частини

Найочевидніший спосіб, який спадає на думку, - розбити платіж на кілька частин, щоб не віддавати відразу велику суму. Як виявилося, таку опцію СК пропонують уже досить давно. А зараз її розширили у зв'язку з підвищенням попиту. Якщо раніше, як правило, клієнти оплачували страхову премію одним або двома платежами, то сьогодні можна говорити і про щоквартальної розстрочення, і про щомісячні платежі.

Більш того, деякі СК придумують спеціальні програми, що дозволяють вносити другу половину платежу тільки у страховому випадку, тобто якщо машину вкрали або ви потрапили в аварію. Виплата буде проведена в повному обсязі. До речі, якщо аварія сталася з вини іншого водія, а збиток невеликий, то виплату можна отримати в страховій компанії винуватця ДТП за полісом автоцивілки, а другу частину свого платежу по каско заощадити.

3. Скоротити список

Серед нововведень, які з'явилися на ринку, - звужені покриття по каско, які залежать від набору ризиків, тяжкості відшкодовується збитку тощо.

Клієнтам пропонується свого роду поліс-конструктор, в якому вони можуть вибрати кілька ризиків, які вважають найбільш високими, і заплатити тільки за страхування від них. Наприклад, якщо автомобіль в нічний час знаходиться на стоянці, що охороняється, то за рахунок вибору даної опції можна знизити тариф. Професійні водії можуть вибрати опцію «невинний у настанні ДТП», і тоді виплата страхового відшкодування буде здійснюватися, якщо аварія сталася не з вашої вини.

Істотно зменшити розмір платежу можна за рахунок повної відмови від будь-яких пунктів договору, наприклад, від «грубого порушення ПДР». Але і виплати в разі, якщо ви потрапите в аварію після перетину подвійної осьової, вам не бачити.

Є у страховиків також усічені програми, коли автомобіль страхується на певну фіксовану суму, а не на повну ринкову вартість, як у класичних програмах.

Можна вибрати інший спосіб визначення збитку. Наприклад, якщо авто на гарантії, необхідно, щоб збиток вважався за рахунком гарантійної СТО. Але якщо гарантія закінчується через півроку, то сенсу переплачувати 20% за дану опцію у договорі страхування немає і можна вибрати визначення збитку «за експертною оцінкою».

4. Розширити автоцивілку

Одним з варіантів вирішення проблеми з дорогим каско може бути використання альтернативних страхових продуктів на базі автоцивілки. Наприклад, «Повний автозахист» в деяких компаніях просто дозволяє «розширити» поліс ОСАГО за рахунок додаткових опцій. Наприклад, застрахувати ще й своє здоров'я, додаткову відповідальність перед третіми особами, сам автомобіль від ДТП і від викрадення. Результат вийде вдвічі, а то і втричі дешевшим, ніж класичне каско.

5. Поділити порівну

Можна застрахувати машину не на всю її вартість, а на частину. Це називається застосувати пропорцію. Однак існує помилкова думка, що це обійдеться дешевше. Дійсно, платіж буде меншим. Але меншою буде і виплата - вона буде пропорційною не до реальної вартості, а до внесеної вами страхової суми. На «пропорціоналку» найчастіше йдуть позичальники банків.

6. Взяти дрібниця на себе

Фахівці рекомендують купувати страховку із франшизою. Франшиза - це той розмір збитку, з яким ви не будете звертатися в страхову.

Це найефективніший спосіб економії на вартості поліса, тому що чим вище розмір франшизи, тим дешевше поліс.

Наприклад, якщо при нульовій франшизі страховий тариф для автомобіля складе 6,6%, то при франшизі 10% - вже 3,58%. Тобто при вартості автомобіля 200 тис. грн за страховку доведеться заплатити не 13 360 грн, а всього 7160 грн.

Тим, хто їздить акуратно і рідко потрапляє в ДТП зі своєї вини, експерти рекомендують варіант страхування з високою франшизою для подій, що сталися з вини страхувальника, і з відсутністю франшизи, коли настання події не пов'язано з діями страхувальника (наприклад, викрадення).

Оптимальний розмір франшизи кожен клієнт повинен вибрати для себе самостійно - це повинна бути та сума, яку він може витратити на відновлення свого автомобіля без істотного погіршення свого фінансового становища.

Страхова компанія "Рідна" пропонує автострахування на вигідних умовах за різноманітними страховими програмами. Ми дослухаємося до кожного нашого клієнта!

 

За матеріалами: vesti.ua