Банер

КАСКО-Метр: пропозиція для заощадливих

КАСКО метр кілометр

Страхова компанія “Рідна” пропонує автострахування КАСКО з передплаченим пробігом.

Переваги страхової програми:
- Покриття усіх ризиків (повне КАСКО)
- Знижена ціна страховки
- Оплата частинами
- Без встановлення додаткових техзасобів

Дізнавайтеся подробиці та замовляйте страховку за телефоном/viber:

+38(067)3427090

Водієві на замітку: 5 правил їзди на авто в темний час доби

Дні стають коротшими, а ночі - все довшими. Час згадати про небезпеку нічного водіння.

Інтенсивність руху на дорогах нижча, ніж удень, зате кількість аварій набагато більша порівняно зі світлим часом доби.

Водіння у період від заходу до сходу сонця має кілька особливостей, про які не варто забувати, аби не потрапити у ДТП, тому АіФ.ua підготував п'ять правил з правильного кермування вночі.

 

Правило перше: висипайтеся перед поїздкою

Водіння в темний час доби повинно супроводжуватися відпочинком мозку. Фахівці рекомендують для кожної години їзди влаштовувати десятихвилинну перерву. Найкраще відпочивати на автозаправках. Останнім часом тут створюють всі умови, щоб привернути увагу клієнтів, тому спокійний відпочинок буде забезпечений. На АЗС можна і розслабитися, і поїсти, і випити кави.

Якщо хилить у сон, не піддавайте випробуванням себе і поспіть годину-півтори. Організм хоч не до кінця, але все ж відновить свої сили. А взагалі краще гарненько виспіться перед поїздкою.

 

Правило друге: пильнуйте за зустрічними авто

Скільки разів вам доводилося «страждати» від засліплення при зустрічному роз'їзді! Воно особливо небезпечне, адже очам необхідно кілька секунд, щоб адаптуватися до зміни яскравості.

Щоб не потрапляти в аварії через засліплення, візьміть за правило при перших ознаках зустрічі з автомобілем перемикати дальнє світло на ближнє. В ПДР вказується відстань в 250 метрів, але бувають і винятки.

Не дивіться на фари авто, що наближається, а спрямуйте свій погляд у бік узбіччя, не втрачаючи з уваги дорогу. Перед роз'їздом огляньте трасу: якщо на вашому шляху знаходяться перешкоди, на око визначите відстань до них і вже на основі цього корегуйте свою швидкість.

У разі якщо вас засліпили, згідно ПДР, не варто маневрувати і міняти смугу руху. Включайте аварійку і зупиняйтеся. Як тільки наслідки засліплення пройдуть, можна рухатися далі.

 

Правило третє: не обмінюйте життя на швидкість

При їзді в темний час доби вибирайте оптимальну швидкість руху. Таку, щоб можна було зреагувати, якщо на дорогу раптово вибіжить пішохід або на вашому шляху виявиться авто з несправними фарами.

Рекомендована швидкість вночі на рівних дорогах з включеним дальнім світлом - не більше 80 км / г (за умови, що немає снігу, дощу, туману та ожеледиці). З ближнім світлом фар найкраще їздити на швидкості не більше 45 км / г.

Правило четверте: будьте солідарні з водіями

Страждають від засліплення не тільки водії зустрічних транспортних засобів, але і попутних. Щоб не стати винуватцем аварії, перемикайте дальнє світло фар на ближнє, якщо наблизилися до автомобіля на відстані не менше 250 м.

В свою чергу, якщо вас обганяють або випереджають, не заважайте іншому водієві здійснювати маневр. Прийміть вправо і перемкніть дальнє світло фар на ближнє. Не міняйте дальності світла, поки між вашим авто і попутником відстань не перевищила 250 метрів.

 

Правило п'яте: зупиняйтеся у дозволених місцях

В ПДР існує пункт, згідно з яким ставити на стоянку свій транспорт необхідно на спеціальних майданчиках. Їх багато на автозаправках або в місцях, що межують з населеними пунктами. Також для відстою можна використовувати грунтові дороги, але не забувайте про заходи безпеки на дорозі.

Якщо невдача захопила зненацька, постарайтеся відвести автомобіль за межі проїжджої частини. Якщо немає такої можливості, вмикайте аварійну світлову сигналізацію і виставте знак аварійної зупинки або миготливий червоний ліхтар не ближче 20 метрів (в населених пунктах) або не ближче 40 метрів (поза населеними пунктами) від свого авто.

Будьте уважними за кермом у будь-який час доби!