Банер

КАСКО-Метр: пропозиція для заощадливих

КАСКО метр кілометр

Страхова компанія “Рідна” пропонує автострахування КАСКО з передплаченим пробігом.

Переваги страхової програми:
- Покриття усіх ризиків (повне КАСКО)
- Знижена ціна страховки
- Оплата частинами
- Без встановлення додаткових техзасобів

Дізнавайтеся подробиці та замовляйте страховку за телефоном/viber:

+38(067)3427090

Продавці полісів “Зеленої карти” створюють своє бюро

Минулого тижня президія Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ) вирішила створити бюро «Зеленої карти».

«Був схвалений проект «автономізації» структури «Зеленої карти» в рамках існуючого штату МТСБУ», - повідомив «Капіталу» один із розробників концепції Володимир Ганчак.

Сьогодні всі питання, пов'язані з полісами страхування відповідальності осіб, які виїжджають за кордон, «Зелена карта», вирішуються в рамках єдиної структури МТСБУ, яке курирує продавців як «автоцивілки», так і «Зеленої карти».

Але якщо перше налічується 64 компанії, то друге - всього десять. «Створивши своє бюро, асоційовані члени МТСБУ (продавці «Зеленої карти». - «Капітал») позбавляться від навантаження і контролю з боку учасників ринку ОСАЦВ», - вважає Володимир Ганчак. За його словами, закон про ОСАГО поєднав під одним дахом бюро два різних за правовою суттю страхових продукти, що в підсумку і призвело до нинішніх суперечностей.

Автономне бюро потрібне продавцям «Зеленої карти» ще й тому, що вони побоюються за фонд страхових гарантій МТСБУ, в якому зберігаються гроші страховиків. В цьому фонді зберігається до € 10 млн. Учасники ринку стверджують, що тільки по чистій випадковості не втратили кошти цього фонду на рахунках ліквідованого Брокбізнесбанку, де було заморожено більше 200 млн грн фонду захисту потерпілих за полісами ОСАЦВ. «Розмита система управління МТСБУ, безвідповідальність минулого керівництва бюро могли призвести до втрати і грошей фонду «Зеленої карти». Тоді б Україна не змогла виконувати свої зобов'язання по ДТП за кордоном і втратила б престижне членство в міжнародній системі «Зелена карта», - говорить Володимир Ганчак.

Поки що нове бюро «Зеленої карти» працюватиме як автономний відділ всередині МТСБУ, але вже з 2015 р може перетворитися в окрему філію. Доходи і витрати такої філії будуть затверджуватися окремо. Правда, за законом і статутом МТСБУ продавці «Зеленої карти» не можуть повністю відокремитися від бюро, тому бухгалтерія і керівництво у новоствореної організації залишаться спільними з МТСБУ. Керувати новою структурою буде, швидше за все, колишній президент МТСБУ Володимир Романишин.

 

Бюро і влада

Багато страховиків підтримують створення бюро «Зеленої карти». «Створення такої вертикалі в структурі МТСБУ закону не суперечить. Буде той самий кадровий склад, якій буде виконувати ті ж завдання, - відзначає президент МТСБУ Роман Роменський, - Що стосується створення окремої структури, то про це можна буде говорити тільки після затвердження президією низки документів».

Деякі страховики побоюються, що після виходу з МТСБУ на продавців «Зеленої карти» посилиться тиск з боку керівництва бюро. «Сьогодні страховики активно пручаються бажаючим встановити контроль над фондами МТСБУ, - заявив на умовах анонімності голова правління однієї з великих страхових компаній. - Якщо компанії розділити на два бюро, то чинити опір їм стане набагато складніше».

 

За матеріалами: Капитал