Банер

КАСКО-Метр: пропозиція для заощадливих

КАСКО метр кілометр

Страхова компанія “Рідна” пропонує автострахування КАСКО з передплаченим пробігом.

Переваги страхової програми:
- Покриття усіх ризиків (повне КАСКО)
- Знижена ціна страховки
- Оплата частинами
- Без встановлення додаткових техзасобів

Дізнавайтеся подробиці та замовляйте страховку за телефоном/viber:

+38(067)3427090

Як убезпечити себе від покупки фальшивої "автоцивілки"

Підприємець Сергій Касьянов кілька років оформляв поліси «автоцивілки» у свого знайомого страхового агента. Той завжди виписував йому договір з хорошою знижкою, ще й привозив поліси під поріг будинку. Поки не стався неприємний інцидент.

«Я потрапив у ДТП, з ким не буває. «Догнав» на світлофорі іншу машину в задній бампер. Викликали ДАІ, оформили, в той же день я відвіз документи в страхову компанію і забув про те, що трапилося. Однак через пару днів зі страхової подзвонили і повідомили ... що мій поліс недійсний», - розповідає Сергій.

Як з'ясувалося, його знайомий агент виявився нечистим на руку, продаючи нібито загублені договору.

Афери і шахрайство з полісами «автоцивілки» стали вже звичним явищем. І якщо раніше найбільшим гріхом страховиків були демпінгові тарифи, то тепер до них додалися фальшивки, «загублені» договори і поліси, оформлені заднім числом.

Шоу двійників

Історія з втраченими полісами не нова. Ще рік тому Моторне (транспортне) страхове бюро визнало, що загубленими числяться близько 150 тис. договорів. Схема проста: продавець подає страховику заяву нібито про втрату бланків, а сам з успіхом продає їх довірливим клієнтам. І всі отримані гроші, природно, кладе собі в кишеню. Причому, страхова компанія про такий поліс нічого не знає, і, по суті, відповідальності по ньому не несе.

Інша частина страхових агентів просто не надають звіт в страхову компанію про отримані поліси, вони проводять такі ж махінації, як і при «загублених» договорах. Оформляючи поліс, гроші забирають собі, а компанія про страхувальника навіть не підозрює. Хоча в цьому випадку застрахованому щастить: на руках у автовласника - справжній договір, тому в разі ДТП, страховик відмовити не зможе.

Більш витончений спосіб обману автовласників - поліси-фальшивки. Страховики запевняють, що їх кількість не така велика, в МТСБУ «Деньгам» не під диктофон повідомили, що рахунок підробок йде на тисячі. Агент якісно копіює бланк поліса (голограм і водяних знаків на ньому немає). Тому визначити, фальшивка це чи оригінал, майже неможливо.

«Продавець заповнює верхній бланк поліса, який потім віддає клієнту. У нього таких бланків можуть бути десятки. Другу ж сторінку-копірку, на яку переноситься вся інформація з першої, він залишає чистою, підкладаючи під оригінал простий лист паперу. У результаті, страхова компанія гадки не має, що під одним і тим же номером у неї застраховано кілька клієнтів», - розповів член координаційної ради МТСБУ Вадим Меріков.

Знайти 10 відмінностей

Один з фальшивих полісів опинився в розпорядженні «Денег». Відрізнити від оригіналу дійсно складно, але різниця є. Якість друку підробки гірша, шрифти розмиті, а розміри бланка чітко збігаються з листом А-4 (хоча в реальності має бути на 2-3 мм менше). Крім того, на оригіналі номер завжди вибитий тисненням.

«Також існує практика продажу поліса ОСАЦВ після ДТП. Тобто оформлення договору заднім числом», - каже Вадим Меріков. Це зазвичай відбувається при змові страхувальника і агента, щоб отримати фіктивну виплату

Підстраховуємо себе

Щоб не потрапити до рук шахраїв, досить дотримуватися простих правил: не купувати страховку будь-де і не спокушатися ціною, яка значно нижча, ніж у інших.

Перш ніж агент випише поліс, потрібно перевірити поліс у базі МТСБУ.

Якщо статус поліса «не використано», можна купувати страховку. Якщо «загублений» або, що ще гірше, комусь проданий - обходити десятою дорогою. Та ще й повідомити про агента-шахрая в офіс страховика.

Також дуже ризиковано віддавати гроші продавцю в руки. Адже немає ніяких гарантій, що вони дійдуть до страхової компанії. Краще перераховувати на розрахунковий рахунок страховика. Ще одним способом підстраховки є покупка поліса прямо в офісі страхової компанії, а не у агента.

Після оформлення поліса документ повинен потрапити в базу МТСБУ і отримати статус «діючий». Якщо протягом 1-2 тижнів цього не сталося, потрібно звертатися в страхову компанію. Адже якщо на момент ДТП полісу в базі не опиниться, у постраждалої сторони будуть проблеми з виплатою.

На руках виявився загублений поліс? Зневірятися не варто. Договір оформлений, як потрібно? Є підписи сторін і мокра печатка? Тоді - вперед, в страхову компанію, в МТСБУ або суд. Адже відповідно до статті 29 Закону України «Про страхування», договір страхування визнається недійсним лише якщо він укладений після страхового випадку. Або якщо по ньому застраховано майно, що підлягає конфіскації.

З фальшивкою складніше. Страхова компанія навряд чи визнає підробку. І навіть якщо потерпілому заплатять, з винуватця з великою ймовірністю стягнуть виплату у вигляді регресу. Власнику фальшивки доведеться компенсувати свої збитки, подаючи до суду на агента-шахрая або на страховика, який допустив співпрацю з порушником. Хоча шанси домогтися свого примарні. Діяльність агентів не ліцензується, а шукати брехуна можна дуже довго.

 

Як уберегтися від шахрайства з полісами «автоцивілки»?

1.Не купувати поліс у невідомих осіб на узбіччях доріг.

2.Не спокушатися тарифом, який на 20-30% нижчий встановленого законом (істотно нижчий, ніж у великих відомих компаній).

3. Перед покупкою поліса перевірити його номер по базі МТСБУ (у нього повинен бути статус «не використано»).

4. Пересвідчитися в тому, що бланк«автоцивілки» - справжній.

5. З'ясувати, чи не позбавлена страхова компанія ліцензії (список «живих» страховиків - тут).

6.Не давати гроші агенту в руки, а платити на поточний рахунок страхової компанії.

 

Як виглядає справжній поліс ОСАГО:

http://mtibu.kiev.ua/imglib/_newimage/for_consumers/96536/96548/96722/1638.jpg

http://mtibu.kiev.ua/imglib/_newimage/for_consumers/96536/96548/96721/1638.jpg

надрукований на папері блакитного відтінку з мікросіткою по всьому периметру поліса;

шрифт тексту на бланку - чорного кольору, чіткий і нерозмитий, номер поліса вибитий тисненням;

графи даних про страховика, з підписами представників страхової компанії і страхувальника, а також графа «примітки» виділені синюватим візерунком;

справа внизу, над словом «агент», знаходиться рожева бліда захисна смуга;

на зворотному боці поліса - витяги зі статті 33 закону «Про ОСЦПВ»;

бланк поліса трохи коротший за аркуш формату А-4, приблизно на 2-3 мм;

до бланка підклеєна друга сторінка білого кольору, яка дублює зміст поліса;

поліс видається клієнту разом з європротоколом і стікером на лобове скло.

 

За матеріалами: Деньги