Банер

КАСКО-Метр: пропозиція для заощадливих

КАСКО метр кілометр

Страхова компанія “Рідна” пропонує автострахування КАСКО з передплаченим пробігом.

Переваги страхової програми:
- Покриття усіх ризиків (повне КАСКО)
- Знижена ціна страховки
- Оплата частинами
- Без встановлення додаткових техзасобів

Дізнавайтеся подробиці та замовляйте страховку за телефоном/viber:

+38(067)3427090

Чи повинна СК покривати збитки своїх клієнтів в зоні АТО?

Деякі українські страхові компанії, посилаючись на форс-мажор, масово відмовляють клієнтам у виплатах, якщо страховий випадок стався в зоні антитерористичної операції.

Страховики вважають, що військові дії, вторгнення військ, повстання, заколот, цивільні безлади - винятки з договорів, тому збиток клієнтам не відшкодовується.

На сьогодні правові режими надзвичайного або воєнного стану в Україні не введені.

Це означає, що військові дії в країні офіційно не ведуться і компанії не можуть посилатися на даний пункт договорів, трактуючи події, що відбуваються, на свій розсуд.

Проведення АТО не може автоматично вважатися і форс-мажорною обставиною і не повинно розглядатися страховою компанією в якості підстави для відмови у страховій виплаті клієнтові.

Для такої відмови АТО повинна бути визнана форс-мажорною обставиною в установленому законом порядку. На сьогоднішній день це може зробити тільки Торгово-промислова палата України (ТППУ). Єдиним документом, що підтверджує факт форс-мажорних обставин, є відповідний висновок ТППУ.

Конкретні наслідки дії форс-мажору можуть підтверджуватися довідками компетентних органів, але лише як підстава для прийняття відповідного висновку ТППУ. У постанові Вищого господарського суду України (від 24.05.2011 р. по справі № 11/85) зазначено, що висновок будь-якого іншого органу не є легітимним і не може бути використаний як підтвердження форс-мажорних обставин.

Кожне рішення ТПП про визнання форс-мажорних обставин індивідуальне. Воно не може бути використане в цілому для відмови у виплаті по декількох страхових випадках.

В цілому, кожен випадок відмови страхової компанії у виплаті відшкодування може бути оскаржений клієнтом у судовому порядку. При цьому страхувальнику необхідно уважно ознайомитися з умовами конкретного договору страхування, з переліком підстав для відмови у страховій виплаті, а також з відповідними правилами страхування і подати як докази передбачені законом та договором документи, що підтверджують факт настання страхового випадку.

Якщо відмова страховика базувалася на тому, що збиток страхувальникові було завдано внаслідок форс-мажорних обставин і при цьому висновок ТППУ відсутній, у клієнта є всі шанси виграти справу і отримати виплату.

 

За матеріалами: Деловая столица