Банер

КАСКО-Метр: пропозиція для заощадливих

КАСКО метр кілометр

Страхова компанія “Рідна” пропонує автострахування КАСКО з передплаченим пробігом.

Переваги страхової програми:
- Покриття усіх ризиків (повне КАСКО)
- Знижена ціна страховки
- Оплата частинами
- Без встановлення додаткових техзасобів

Дізнавайтеся подробиці та замовляйте страховку за телефоном/viber:

+38(067)3427090

Медстрахуванням хочуть "прикрити" тіньову оплату послуг

Підтримали ідею і в Нацкомфінпослуг. «Комісія провела три круглих столи з учасниками страхового ринку з обговорення цього питання. Вважаю, що давно пора змінити підходи до корпоративного ДМС», - заявив в. о. голови Нацкомфінпослуг Максим Поляков.

Торік місткість ринку ДМС в Україні становила близько 1,5 млрд грн. З них більшу частину (понад 60%) премій страховики отримали від підприємств, які сьогодні купують страховки ДМС за рахунок свого прибутку. У нинішній ситуації основними страхувальниками співробітників виступають компанії з іноземним капіталом, підприємства, які приватизувалися із зобов'язанням купувати ДМС в рамках соцпакета, а також фірми, у яких така умова прописано в трудових договорах. «Враховуючи нинішню фінансово-економічну ситуацію в країні, таких компаній небагато», - визнає заступник голови ради Ліги страхових організацій України (ЛСОУ) Олександр Залєтов.

Хоча держава спочатку недоотримає податків, відтак буде отримано більше коштів на фінансування медустанов, вважає генеральний директор Української федерації страхування Галина Третьякова. За її словами, в законопроекті передбачено, що пільги поширюються тільки на ті договори ДМС, за якими підприємства перераховують кошти на лікувальні установи, а не дають на руки застрахованим співробітникам. «Такі заходи прийняті, щоб виключити ймовірність збагачення за рахунок страхування», - зазначає Третьякова. А щоб не спокушати підприємства можливістю мінімізації оподаткування за допомогою ДМС, передбачено обмеження витрат, які можна направляти на страхування - 25% від фонду оплати праці.

З кишені до бюджету

«За різними оцінками, щорічно тіньова оплата послуг медичних працівників становить понад 30 млрд грн. Ці гроші не враховуються і не обкладаються податками, так як офіційно медицина у нас безкоштовна. Якщо стимулювати підприємства купувати ДМС для своїх співробітників, це легалізує більшу частину незаконного обігу грошей у системі охорони здоров'я», - вважає Залєтов. За його словами, податки з отриманих премій платять страхові компанії і будуть платити медичні працівники, а також медустанови. «Загальна сума податків може скласти до 15 млрд грн», - упевнений експерт.

Колеги Зальотова більш стримані в прогнозах. «Значного сплеску обсягів добровільного медичного страхування після внесення змін до Податкового кодексу я не чекаю, тому що ті підприємства, які страхували співробітників раніше, можуть трохи розширити програми, а ті, хто не страхував, - і без нарахувань не стануть цього робити», - говорить керівник комісії зі страхування Українського товариства фінансових аналітиків В'ячеслав Черняховський.

За оцінками Третьякової, в перший рік після прийняття змін обсяги ДМС можуть збільшуватися на 10-15%, крім того що останні п'ять років вони і без пільгування ростуть на 8-15% щорічно. Сумарне зростання може скласти 30%.

 

За матеріалами: Капітал