Банер

КАСКО-Метр: пропозиція для заощадливих

КАСКО метр кілометр

Страхова компанія “Рідна” пропонує автострахування КАСКО з передплаченим пробігом.

Переваги страхової програми:
- Покриття усіх ризиків (повне КАСКО)
- Знижена ціна страховки
- Оплата частинами
- Без встановлення додаткових техзасобів

Дізнавайтеся подробиці та замовляйте страховку за телефоном/viber:

+38(067)3427090

Чи подорожчають поліси страхування?

"Якщо тарифи по каско страховики підвищувати не будуть, то в абсолютних величинах платежі виростуть на 20%, тому що вони залежать від вартості автомобіля, яка рахується в доларах США", - говорить голова правління "Української страхової групи" Павло Нельга. За його словами, сьогодні середня страхова сума по каско коливається в межах 170-180 тис. грн, а середній страховий платіж складає 8,5-10,8 тис. грн.

Заступник голови ради Ліги страхових організацій України (ЛСОУ) Олександр Залєтов, навпаки, вважає, що гравці ринку автострахування не допустять підвищення вартості каско на 20-25%. "Зростання ціни буде в межах 5-10%. Попит на каско в останні роки падає, а конкуренція зростає. Тому багато компаній намагатимуться утримати вартість автостраховок будь-яку ціну", - говорить Олександр Залєтов.

Інструменти для стримування подорожчання у страховиків поки є. Це, наприклад, високі франшизи (частина грошей за ремонт, які клієнт платить сам. - "Капітал"), зниження набору ризиків. "Є компанії, які вже сьогодні активно пропонують страхувати авто тільки від одного ризику - ДТП. Таких пропозицій стане більше", - вважає експерт.

За даними ЛСОУ, сьогодні продають каско в Україні 150-200 компаній, а застраховано всього 300 тис. автомобілів (з 10 млн, офіційно зареєстрованих в Україні), тоді як в 2008 р. поліси каско були у 950 тис. водіїв.

Ще більш стурбовані девальвацією продавці полісів добровільного медстрахування. За даними ЛСОУ, в Україні близько 3 млн громадян мають медичну страховку, і 80 % договорів - корпоративні. Активно продають медстраховки 20-25 компаній. "Навіть без девальвації гривні щорічно медичні послуги дорожчають на 5-15 %, залежно від бренду клініки. А з урахуванням курсових коливань і подорожчання імпортних ліків вартість медстрахування виросте на 30-35%", - впевнена директор департаменту продажів і сервісного обслуговування з особистих видів страхування страхової компанії Світлана Гур'янова. За її словами, страховики спробують стримати ціни, але через високу (близько 80 %) збитковість цього виду страхування все одно змушені будуть збільшити його вартість у середньому на 25%. "В більшості договорів не передбачена можливість перегляду цін до закінчення терміну дії документа. Якщо врахувати, що багато страховиків вже уклали з клієнтами нові договори в грудні-лютому, то ціни вони підвищити зможуть тільки через 10-12 місяців", - констатує Світлана Гур'янова.

Якщо ціни не підвищаться одночасно у всіх страховиків, то зростання виплат у всіх компаніях чекають вже в березні. "Курсова різниця - це проблема страховиків, а не їхніх клієнтів. Тому компанії зобов'язані оплачувати ремонти автомобілів, навіть якщо запчастини подорожчають", - упевнений президент Федерації страхових посередників Ібрагім Габідулін. За прогнозами Павла Нельги, через девальвацію гривні виплати страховиків по каско і ОСАГО виростуть на 10-15%. "Зростання буде нижчим, ніж курсові коливання, тому що у вартості ремонту ціна запчастин займає тільки 60%. Решта частка припадає на послуги співробітників СТО, які найближчим часом навряд чи подорожчають", - пояснює Павло Нельга.

Що стосується добровільного медстрахування, тут експерти чекають ще більшого зростання виплат. "Вже через місяць рівень виплат почне зростати. У тих страховиків, які не зможуть підняти ціни на поліси, обсяг виплат може вирости до кінця року на 50%", - впевнена Світлана Гур'янова.

Олександр Залєтов більш стриманий у прогнозах: "Зростання виплат може скласти до 25 %" , - вважає він. Але всі страховики єдині в думці: якщо гривня найближчим часом не зміцниться, багато СК, які не мають достатнього запасу міцності, почнуть затягувати з виплатами, а близько десятка компаній можуть вже до кінця року збанкрутувати.

Страхова компанія "Рідна" попри події, що відбуваються у країні, продовжує працювати стабільно і якісно.