Банер

КАСКО-Метр: пропозиція для заощадливих

КАСКО метр кілометр

Страхова компанія “Рідна” пропонує автострахування КАСКО з передплаченим пробігом.

Переваги страхової програми:
- Покриття усіх ризиків (повне КАСКО)
- Знижена ціна страховки
- Оплата частинами
- Без встановлення додаткових техзасобів

Дізнавайтеся подробиці та замовляйте страховку за телефоном/viber:

+38(067)3427090

Водіям радять бути обачними взимку з КАСКО

Взимку слід бути обережним не тільки на дорозі. При виникненні страхового випадку в холодну пору року автовласникам доведеться враховувати масу нюансів. Інакше страховики можуть відмовити у виплаті відшкодування.

Специфічних "зимових" умов в полісах КАСКО не буває - всі основні ризики прописані і закладені в стандартних умовах договорів страхування. Але ряд "слизьких" застережень і двояких формулювань особливо важливий саме взимку.

Отримати виплату по будь-якому ДТП практично неможливо, якщо машина не адаптована до погодних умов. У всіх договорах передбачено, що в зимовий період на автомобілі повинні бути зимові шини.

Необхідно більше піклуватися і про справність авто. Так, якщо виявиться, що в машині не працюють двірники або перегоріла лампочка, то, потрапивши в ДТП під час снігопаду або дощу, на виплату можна не розраховувати.

Обмерзання автомобіля, в результаті чого була пошкоджена фарба, не є страховим випадком. Якщо кузов проіржавів за зиму під впливом солей, якими посипають дороги, це проблеми власника, а не страхової.

Ожеледь? Доведи!

Однією з найпоширеніших зимових проблем є ожеледь, яка навіть у великих містах не рідкість. Але отримати виплату після ДТП через ожеледь не так легко. По-перше, поняття "ожеледь" має входити в розшифровку ризику "стихійні лиха", яка зазвичай міститься в правилах страхування. По-друге, згідно з класифікатором надзвичайних ситуацій, ожеледь відноситься до стихії лише тоді, коли товщина льоду на дорожньому покритті складає більше 20 мм. І якщо виявиться, що причиною ДТП стала замерзла калюжка, то не виключено, що страховик відмовить у виплаті, списавши це на халатність дорожніх служб. І компенсацію доведеться вимагати з них, хоча шанси в даному випадку дуже малі.

Для того, щоб страховик не зміг відмовити у виплаті, доведеться йому доводити наявність ожеледиці. По-перше, на місце аварії краще викликати не тільки даішників (які зафіксують наявність слизького покриття в схемі ДТП), але і свідків, а також представників дорожньої служби, хоча їх присутності домогтися дуже непросто. По-друге, в такому випадку доведеться робити детальну фотозйомку місця аварії, а згодом вимагати від дорожників довідку, що підтверджує незадовільний стан дороги.

При ДТП, що сталася в результаті несприятливих погодних умов (сильна хуртовина, ожеледь, снігопади тощо) , деякі страховики вимагають від страхувальника довідку метеорологічної служби, яка підтверджує факт наявності певних несприятливих погодних умов, які стали причиною аварії.

Не менш поширена ситуація, коли автомобіль пошкоджується каменями або замерзлими грудками снігу, що вилітають з-під коліс. Ці випадки не є стандартними і можуть бути не внесені в договір. У полісі повинні бути присутні такі ризики як падіння об'єктів і предметів, виліт під коліс твердих фракцій, попадання каміння і т. п., кажуть експерти.

До речі, формулювання "потрапляння предметів" повинно поширюватися і на випадки, коли автомобіль пошкоджений бурулькою, що впала з даху будинку або гілкою дерева, відламаною під вагою снігу або криги.

"Якщо ж машина пошкоджена внаслідок падіння снігу, скинутого під час чищення даху будинку, це відноситься до "протиправних дій третіх осіб" , - підказує Олександр Мельничук, менеджер зі зв'язків з громадськістю та комунікацій страхової компанії. Це ж стосується і випадків, коли, наприклад, при очищенні дороги від снігу і льоду автомобіль пошкодять комунальники.

У деяких ситуаціях поліс КАСКО безсилий, незважаючи на максимальну кількість включених ризиків. Зокрема, мова йде про пошкодження кузова і дисків авто внаслідок дії солей і реагентів, якими посипають дороги.

Крім того, жодна компанія не погодиться платити за відновлення авто після гідроудару, який практично «вбиває» мотор в результаті попадання води через повітрозабірник.

Читай і виконуй

При укладанні договору страхування автомобіля на зиму важливо ретельно вивчити перелік ризиків та їх розшифровку. Крім того, слід відповідально ставитися до вимог страхової компанії з експлуатації ТЗ, а також простежити, щоб у договорі містився чіткий перелік документів, які необхідно надати при настанні кожного страхового випадку. Тоді виплату отримає страхувальник, а представникам страхової компанії доведеться розбиратися з винуватцями самостійно.

За матеріалами: Автоцентр