Банер

КАСКО-Метр: пропозиція для заощадливих

КАСКО метр кілометр

Страхова компанія “Рідна” пропонує автострахування КАСКО з передплаченим пробігом.

Переваги страхової програми:
- Покриття усіх ризиків (повне КАСКО)
- Знижена ціна страховки
- Оплата частинами
- Без встановлення додаткових техзасобів

Дізнавайтеся подробиці та замовляйте страховку за телефоном/viber:

+38(067)3427090

Чи варто укладати договір накопичувального страхування життя?

Хочете укласти договір накопичувального страхування життя? Немає проблем. На першу вимогу менеджер страхової компанії докладно розповість про послугу по телефону або приїде у зручне для вас місце і пояснить все особисто.

Суть її така: клієнт укладає з компанією договір лайфового страхування, наприклад, на 20 років, після чого щорічно вносить на свій рахунок певну суму. Після закінчення терміну дії договору він забирає всі накопичені гроші плюс якийсь дохід. Але якщо з клієнтом щось трапиться, компанія відразу ж виплатить страховку в розмірі тієї суми, яку він планував накопичити.

Подібний вид інвестицій з кожним роком стає все популярнішим. Останні три - чотири роки цей сегмент страхового ринку зростає на 10-50%. 2013 -й - не виняток. За даними Ліги страхових організацій України, за три перші квартали обсяг страхових премій лайфових страховиків склав 1,2 млрд. грн, що на 40 % більше, ніж торік, а активи компаній виросли на 24%. Частково такий ріст обумовлений підвищенням фінансової грамотності населення. Попит на послугу стимулює і зростання обсягів споживчого кредитування. Більшість банків вимагають, щоб позичальник страхував не тільки майно, що купується, а й своє життя. У цьому випадку все частіше вибирають саме накопичувальне страхування.

Однак, незважаючи на високі темпи зростання, вітчизняний ринок накопичувального страхування поки ще мізерно малий. Наприклад, в США чи Канаді цією послугою користуються близько 90 % населення. Точних даних по Україні немає, але самі страховики оцінюють цей показник в «кілька відсотків». Головним інструментом накопичення для більшості українців залишається банківський депозит. Для порівняння: приріст депозитів фізичних осіб за три перші квартали 2013-го склав 56 млрд. грн. - майже в 47 разів більше обсягу зростання премій лайфових страховиків. У чому причина?

Їх декілька. «Це дуже складний для розуміння продукт, який не гарантує строго певний прибуток», - пояснює головний економіст департаменту розвитку роздрібного бізнесу Банку Національний Кредит Кирило Голоденко. Незрозуміла формула розрахунку відлякує багатьох потенційних клієнтів страхових компаній. Крім того, ніхто не гарантує вкладникові повернення його заощаджень у разі банкрутства страхової компанії, на відміну від депозиту, який захищений Фондом гарантування вкладів фізичних осіб. У світлі того, що українські страховики не зобов'язані перестраховувати свої ризики в зарубіжних страхових організаціях, як це роблять їхні західні колеги, надійність інвестицій в лайфове страхування у багатьох клієнтів викликає сумнів. Правда, страховики теж ініціюють створення свого гарантійного фонду - у жовтні цього року в першому читанні було прийнято законопроект, що передбачає гарантійні виплати в разі банкрутства компаній у розмірі до 20 тис. грн.

Ще один мінус страхового накопичення - в ​​обмеженні на дострокове розірвання договору. Найчастіше страхувальник зможе достроково розірвати договір і розраховувати на повернення своїх внесків (без будь-якого додаткового доходу) лише після третього року дії договору.

Але головна причина непопулярності накопичувального страхування - в його меншій прибутковості. «Інвестгазета» порівняла два варіанти інвестування: договір накопичувального страхування і банківський депозит на той же термін з щорічною покупкою поліса лайфового страхування. Останній виявився майже вдвічі вигідніше. «Основне завдання накопичувального страхування - не дохід, а захист і створення фінансової «подушки безпеки» , - кажуть експерти. - Це один з найбільш консервативних інструментів інвестування, який дає мінімальну прибутковість, але при цьому гарантує захист вашого життя і здоров'я».

Важливо пам'ятати, що 60 % прибутку, отриманого від накопичувального страхування, обкладаються 15 %-ним податком. Наприклад, якщо сума нарахованих відсотків становить 100 тис. грн., то 15 % буде віднято з 60 тис. грн. В результаті податкові відрахування складуть 9 тис. грн. Дохід від депозиту податком не обкладається.

З іншого боку, купівля довгостроковій страховки збільшує шанси зібрати велику суму: клієнт не повинен пропускати платежі. А якщо він тримає гроші в банку, ніхто не змусить його продовжувати депозит кожен рік і справно поповнювати його. І вже тим більше непросто буде змусити себе кожен рік окремо купувати страховий поліс.

 

За матеріалами: Інвестгазета

Отримати грамотну консультацію з приводу страхування життя, накопичувального страхування та пенсійного страхування можна за тел.: 050-352-85-76