Банер

КАСКО-Метр: пропозиція для заощадливих

КАСКО метр кілометр

Страхова компанія “Рідна” пропонує автострахування КАСКО з передплаченим пробігом.

Переваги страхової програми:
- Покриття усіх ризиків (повне КАСКО)
- Знижена ціна страховки
- Оплата частинами
- Без встановлення додаткових техзасобів

Дізнавайтеся подробиці та замовляйте страховку за телефоном/viber:

+38(067)3427090

МОЗ створить фонд обов'язкового медичного страхування

Міністерство охорони здоров'я пропонує ввести обов'язкове медичне страхування, пише Капітал. Про це йдеться в законопроекті, оприлюдненому на його сайті.

Документ може бути прийнятий вже до кінця 2013 р., впевнений віце -президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Євген Найштетік .

Адже згідно з Програмою економічних реформ президента, до 2014 року повинна з'явитися законодавча база для впровадження обов'язкового медстрахування.

«Але на всеукраїнському рівні таке страхування буде впроваджено не раніше 2017-го. Спочатку МОЗ запустить пілотні проекти в кількох областях, щоб побачити недоліки закону і вчасно їх врахувати», - прогнозує Євген Найштетік.

«Прийняття законопроекту обумовлено необхідністю підвищення соціального захисту населення», - йдеться в пояснювальній записці. Законопроект міністерства передбачає створення Фонду медстрахування зі статусом держустанови.

«МОЗ поділяє принципову для нас з колегами - парламентаріями позицію про те, що в перехідний період фонд повинен бути під контролем держави» , - каже нардеп, голова підкомітету з питань законодавчого забезпечення впровадження обов'язкового медстрахування парламентського комітету з питань охорони здоров'я Володимир Дудка.

Фонд передбачається сформувати за рахунок внесків роботодавців у розмірі 4,25 % від фонду оплати праці. Якби фонд почав працювати в минулому році, він міг би зібрати більше 30 млрд грн, тобто втричі більше, ніж закладено в держбюджеті на 2013 р. на фінансування охорони здоров'я.

Претендувати на фінансування з фонду зможуть як державні, так і приватні медустанови , які уклали з ним договір. «Це дозволить залучити інвестиції, в тому числі і приватні, на ринок медичних послуг» , - вважає Дудка. Але у лікарнях не буде стимулу підвищувати якість роботи, оскільки вони в будь-якому випадку отримають з фонду гроші. «Різні лікарні надають послуги на різному рівні якості , а якщо платити їм усім однаково за одну і ту ж послугу , то бажання вдосконалюватися не буде» , - вважає радник з питань охорони здоров'я віце -прем'єра Костянтина Грищенка Михайло Бно -Айріян.

Чітко не прописаний в законопроекті і механізм фінансування лікування хворих. «Якщо , наприклад , хворому знадобиться допомога не дільничного лікаря, а вузького фахівця, професора зі столичного медінституту , то хто і як за це платитиме?» - цікавиться генеральний директор Української федерації страхування Галина Третьякова.

За її словами, страховики могли б вирішити цю проблему, спираючись на вже наявний досвід роботи на ринку добровільного медстрахування. У 2012 р. , за підрахунками Ліги страхових організацій України, поліси добровільного медстрахування були у 2,2 млн українців, а рівень його проникнення в Україну становив 3 %.

Але законопроект МОЗ не передбачає участі в системі обов'язкового медстрахування страхових компаній. «Не можна сказати, що страховики дуже наполягають на цьому. Але участь у системі допомогла б значно розвинути добровільне медичне страхування, оскільки жоден державний фонд не покриє всіх потреб пацієнтів», - вважає Галина Третьякова.