Банер

КАСКО-Метр: пропозиція для заощадливих

КАСКО метр кілометр

Страхова компанія “Рідна” пропонує автострахування КАСКО з передплаченим пробігом.

Переваги страхової програми:
- Покриття усіх ризиків (повне КАСКО)
- Знижена ціна страховки
- Оплата частинами
- Без встановлення додаткових техзасобів

Дізнавайтеся подробиці та замовляйте страховку за телефоном/viber:

+38(067)3427090

Коли водієві не можна сідати за кермо?

Про те, що п'яний за кермом - вбивця, знають усі.

За даними ДАІ, кожна четверта ДТП з тяжкими наслідками в Україні відбувається за участю водіїв напідпитку.

Правда, аналізуючи ці страшні цифри і причини аварійності, виникає думка про те, що більша частина ДТП відбувається все-таки через помилки тверезих водіїв, пише газета «Сегодня».

Річ в тому, що в Україні просто не ведеться облік кількості аварій, що сталися через те, що водій хоч і не пив, але перебував у стані, несумісному з керуванням автомобілем. Захворів, втомився, просто не в настрої - все це дрібниці, але, якщо розібратися, вони впливають на стан водія аналогічно алкоголю чи наркотикам. «Сегодня» на підставі світових досліджень з'ясувала 5 головних причин, до усунення яких водієві не можна сідає за кермо.

Втома

Згідно з прийнятими в Європі та Україні нормами, далекобійник не має права їхати без перерви більше, ніж 4,5 години. Після цього у нього повинна бути 45-хвилинна перерва, а керувати машиною більше 9 годин на добу і зовсім заборонено. Хоча для водіїв легковиків такої вимоги немає, втомлюються вони за кермом не менше - такого режиму їм теж потрібно дотримуватися з міркувань безпеки.

Численні експерименти довели, що кожна година управління авто понад згаданих норм за ступенем впливу на водія схожа з серйозною дозою алкоголю: швидкість реакції водія, який проїхав 5-6 годин без перерви - як після випитої склянки горілки. А 10 годин їзди без перерви збільшують ризик аварії на 50%.

Стрес

Місяць тому вчені з Массачусетського технологічного інституту опублікували результати дослідження, що доводять: стрес, який відчуває водій, керуючий автомобілем в умовах великого міста, повністю порівнянний із стресом, який переживає парашутист, який здійснює стрибок з літака. Якщо додати до цього стан агресії або, навпаки, апатії, тривожність, страх або подібні фактори, то водій починає себе дивно вести на дорозі: без причини перевищувати швидкість, здійснювати небезпечні маневри, проскакувати на червоне світло або просто неуважно стежити за дорогою. Тому, якщо немає впевненості у власній адекватності, краще їхати на громадському транспорті.

Вплив ліків

Не всі знають про те, як діють на водія звичні ліки, адже рідко хто дочитує до кінця інструкції щодо їх застосування. А даремно.

СИРОПИ ВІД КАШЛЮ. У них часто міститься кодеїн - опіат, що викликає сонливість, уповільнення реакції та спотворення зору при змінному освітленні.

Небезпечний і ефедрин (додають у ліки проти нежитю): він викликає збудження і плутаність свідомості. Також окремі засоби від застуди містять добавки, які призводять до сонливості.

СЕРЦЕВІ І ЗНЕБОЛЮВАЛЬНІ ЗАСОБИ. Причиною загальмованою реакції можуть бути і аспірин з анальгіном, а також препарати, які використовуються для зниження підвищеного тиску при ішемічній хворобі серця і гіпертонії.

ШЛУНКОВІ ЛІКИ. Вони теж не такі вже й безневинні - викликають розширення зіниць і роблять зображення розмитим.

Часом проблеми на дорозі можуть викликати і знеболювальні. Тому водіям перед прийомом того чи іншого лікарського засобу варто ретельно прочитати інструкцію з його застосування - особливо розділ, присвячений протипоказанням.


Вагітність
Вчені зі спеціалізованого норвезького науково-дослідного інституту встановили, що ризик аварії для вагітних, що знаходяться за кермом, в 15 разів вищий, ніж для решти. Було доведено, що швидкість реакції вагітної жінки відчутно знижується, тому їм краще відразу налаштуватися на спокійний стиль водіння.

Після четвертого місяця вагітності потрібно взагалі відмовитися від управління авто. Справа в тому, що у майбутніх мам часто зустрічається проблема перепадів тиску, а це може викликати слабкість і нездужання, а також виникають болі в спині, набряклість ніг, токсикоз і інші супутні вагітності явища. Сидячи на пасажирському місці вагітним потрібно обов'язково користуватися ременем безпеки.


Озноб і температура

Реакції застудженого водія сповільнюються приблизно так само, як і у людини напідпитку. Про це свідчать дані Фонду дослідження легеневих захворювань (Німеччина). На основі тестів більше 100 автомобілістів і опитування 4000 чоловік лікарі з'ясували, що у пацієнтів з вираженими симптомами грипу погіршується здатність концентруватися, а час реакції збільшується на 11% порівняно зі здоровим станом. Професор Харальд Морр, який очолює фонд, каже, що при грипі стан можна порівняти зі сп'янінням при концентрації алкоголю в крові близько 0,5-0,65 проміле (допустима в Україні норма - до 0,2 проміле). Проте 38% опитаних водіїв заявили, що водять авто з температурою.