Банер

КАСКО-Метр: пропозиція для заощадливих

КАСКО метр кілометр

Страхова компанія “Рідна” пропонує автострахування КАСКО з передплаченим пробігом.

Переваги страхової програми:
- Покриття усіх ризиків (повне КАСКО)
- Знижена ціна страховки
- Оплата частинами
- Без встановлення додаткових техзасобів

Дізнавайтеся подробиці та замовляйте страховку за телефоном/viber:

+38(067)3427090

Поради водіям: як не заснути за кермом
З вини водіїв, які заснули за кермом, щорічно відбуваються сотні ДТП різного ступеня тяжкості. Всі знають, що сідати за кермо, коли закриваються очі, - смертельно небезпечно. І, попри це, часом обставини складаються так, що потрібно їхати, не дивлячись ні на що. Експерти пропонують кілька способів, як не заснути за кермом.

10. Зміна фізичного стану

Людина стає бадьорішою при будь-якій зміні фізичного стану. Наприклад, при напрузі і розслабленні різних м'язів. Можна протерти обличчя вологою серветкою, а ще краще вмитися холодною водою. Деяких водіїв бадьорить активне розтирання вух або водіння босоніж.

9. Концентрація уваги

При перших ознаках сонливості можна підбадьоритися, сконцентрувавши увагу. Необхідно прийняти правильну позу, випрямивши спинку сидіння і правильно розташувавши руки на кермі. Потрібно намагатися усвідомлено сприймати дорожню інформацію, концентруючись на ній. Також можна спробувати читати знаки, рахувати стовпи або визначати марки зустрічних автомобілів. Концентрація на дрібних деталях допомагає подолати монотонність руху по дорозі.

8. Розмови

Один з найпростіших, надійних і до того ж безкоштовних способів - спілкування з пасажирами. Цікава розмова як ніщо інше стимулює роботу головного мозку. До того ж співрозмовник може вчасно помітити відповіді невлад і розштурхати водія.

7. Аудіо

Якщо ж ви їдете один, можна слухати аудіозаписи. Це можуть бути як музичні композиції, так і аудіокниги. Тільки треба бути впевненим, що запис насправді бадьорить. Так, наприклад, класична музика або монотонне читання навіть найбільш захоплюючого детективу, можуть мати зворотний ефект.

6. Пісні

Якщо просто прослуховування музики не допомагає, то можна підспівувати. Чим голосніше, тим краще. Пояснюється це досить просто: при гучному співі легені починають активніше працювати, надходження кисню в кров збільшується і весь організм прокидається. А згадуючи мелодію і слова, ви додатково стимулюєте мозкову діяльність.

5. Кава

Тонізуючі напої, такі як чай, кава, гарячий шоколад, здатні додати бадьорості. Але їх дія дуже індивідуальна. Одному достатньо півчашки кави, а іншому і літра буде мало. Тривалість дії не дуже велика і знову таки, залежить від конкретного індивіда, але в середньому ефект триватиме близько двох годин.

4. Тонізуючі напої

Дія більшості «енергетиків» теж грунтується на кофеїні з додаванням різних компонентів: екстракту гуарани, таурину, різних вітамінів і кислот. Вони діють швидше і ефективніше, ніж натуральні адаптогени. Правда, слід пам'ятати, що енергетичні напої шкідливі для здоров'я, і ​​вживання більше 3-х порцій на добу вкрай небажано.

3. Енергетичні таблетки

Принцип дії та склад приблизно такий же, як і у енергетиків. На відміну від останніх, таблетки не займають багато місця в бардачку, і при необхідності ними можна швидко скористатися. Також, якщо заздалегідь відомо про майбутні навантаження, можна завчасно пропити невеликий курс медикаментів, що поліпшують мозкову діяльність, дотримуючись інструкції з прийому.

2. Їжа

Бувалі далекобійники беруть в дорогу якусь незначну закуску - горішки, сухарики, насіння, маленькі цукерочки. Їх вживання дозволяє урізноманітнити монотонну дорогу, а додаткові завдання активізують діяльність організму в цілому. Найголовніше - не переїсти, тому що сита людина засинає набагато швидше, ніж голодна.

1. Електронні сигналізатори втоми

Деякі сучасні автомобілі обладнані системами, які за показаннями датчиків можуть попередити водія про втому і запропонувати відпочити. Якщо ж такого обладнання в машині немає, можна самостійно придбати сигналізатор втоми. Такий прилад схожий на гарнітуру Bluetooth. Він стежить за рухами голови, і якщо ви починаєте засипати, видає різкий звук.