Банер

КАСКО-Метр: пропозиція для заощадливих

КАСКО метр кілометр

Страхова компанія “Рідна” пропонує автострахування КАСКО з передплаченим пробігом.

Переваги страхової програми:
- Покриття усіх ризиків (повне КАСКО)
- Знижена ціна страховки
- Оплата частинами
- Без встановлення додаткових техзасобів

Дізнавайтеся подробиці та замовляйте страховку за телефоном/viber:

+38(067)3427090

Відтепер в Україні водії їздять за новими правилами

Правила дорожнього руху, знакиСьогодні набули чинності оновлені Правила дорожнього руху. Спочатку за порушення змінених ПДР Державтоінспекція обіцяє не штрафувати. Але триватиме режим лояльності не більше місяця, повідомляє ЛІГАБізнесІнформ.

Головне з нововведень - водіям, коли вони їдуть по трасі поза містом, потрібно включати ближнє світло фар навіть у денний час доби в період з 1 жовтня по 1 травня. Також українським водіям доведеться оновити свої пізнання в знаках. Їх на дорозі стало більше.

Таким чином, у водіїв є трохи більше двох тижнів, щоб уже виробляти нову звичку. Однак звикнути треба не тільки до включення фар, але і до вимикання - забуте світло може повністю розрядити акумулятор.

Також українським водіям доведеться оновити свої пізнання в знаках. Їх на дорозі стане більше - вводяться більше 20-ти нових дорожніх знаків європейського зразка. Водії повинні їх чітко бачити, а тому забороняється, щоб знак був перекритий навіть частково. Видно його повинно бути за 100 метрів.

У таких містах, як Київ, Львів, Харків, де зупинки трамвая передбачені посеред дороги, з'являться таблички: «Пункт зупинки трамвая», «Кінець пункту зупинки трамвая». Біля пам'ятників встановлять знаки «Культова споруда», в промзоні - «Промислова зона». У населених пунктах з'являться таблички «Забудова». А в місцях, де за порушеннями стежитиме апаратура, вивісять знаки «Фото-, відеофіксація порушень».

Дорожні знаки України (згідно з новою редакцією ПДР)

Серед нововведень також - нова дорожня розмітка п'яти кольорів - білого, жовтого, синього, оранжевого та біло-червоного.

Штрафи для водіїв у зв'язку з новими правилами не зміняться. Суми прописані в Кодексі про адміністративні правопорушення, а його міняти поки не збираються. Так, за їзду без включеного світла водій повинен буде заплатити від 357 до 425 грн., а за паркування на газоні або за порушення вимог дорожніх знаків - від 255 до 340 грн.

Основні нововведення в ПДР:

Ближнє світло. В період з 1 жовтня по 1 травня на автомобілях за межами населених пунктів повинні бути постійно включені денні ходові вогні (в разі їх відсутності - ближнє світло фар). В ПДР тепер прописаний термін «ходові вогні». Це світлодіодна смужка, що світиться при вимкненому світлі фар. Якщо такого на машині немає, необхідно включати ближнє світло.

Правило роз'їзду. Доданий пункт чітко встановлює, що водій при повороті наліво зобов'язаний пропустити автомобіль попутного напрямку, що їде попереду і здійснює розворот. Досі такий роз'їзд міг здійснюватися хіба що за правилом виникнення у заднього автомобіля перешкоди справа, але на практиці явно не вистачало більш чіткого нормативного врегулювання для запобігання можливих ДТП.

Стоянка на газоні. Список місць, у яких заборонена стоянка, поповнився газоном (разом з визначенням цього терміна).

Обережно - діти. Для підвищення рівня безпеки дітей на дорозі вводиться обов'язок знизити швидкість (або зупиниться, щоб уникнути наїзду на пасажирів) при русі в суміжній смузі із транспортним засобом, що зупинився, з розпізнавальними знаками «Діти» та з увімкненими аварійною сигналізацією та / або оранжевим проблисковим маячком.

Блокування руху. Обридлий усім спосіб самовільного блокування ділянок проїжджої частини за допомогою різних конусів і інших підручних засобів тепер чітко регламентований - встановлений виключний перелік випадків, коли це дозволено робити (дорожні роботи, оформлення ДТП). Така норма, насамперед, стосується магазинів, ресторанів і всіляких установ, власники або керівники яких вважають нормою на проїжджій частині навпроти встановлювати "фішки", які не дають можливості автомобілістам зупинитися поруч.

Всім відомий знак пріоритету 2.2 "Рух без зупинки заборонено" досі зовсім не зобов'язував водія пропускати які б то не було транспортні засоби на перехрещуваній головній дорозі. Зараз ця неточність скасована: водій на вимогу такого знаку повинен не тільки повністю зупинятися, але й надавати транспортним засобам перевагу в русі.

Перевага знаків. Зафіксована перевага постійних дорожніх знаків перед дорожньою розміткою, оскільки часто вони суперечать один одному, що не дозволяє водієві правильно і своєчасно орієнтуватися. Домінування дорожнього знаку над розміткою очевидно через швидке зношування розмітки на проїжджій частині і її недостатньої видимості при поганій погоді (наприклад, під шаром снігу).