Банер

КАСКО-Метр: пропозиція для заощадливих

КАСКО метр кілометр

Страхова компанія “Рідна” пропонує автострахування КАСКО з передплаченим пробігом.

Переваги страхової програми:
- Покриття усіх ризиків (повне КАСКО)
- Знижена ціна страховки
- Оплата частинами
- Без встановлення додаткових техзасобів

Дізнавайтеся подробиці та замовляйте страховку за телефоном/viber:

+38(067)3427090

Пошкодили автомобіль на стоянці: як отримати компенсацію?
До слова, минулого місяця СК «Рідна» виплатила 18 тис. грн власникові автомобіля Фіат, який був значно пошкоджений невстановленим авто на стоянці.

Щоб уникнути неприємностей, експерти радять автовласникам, які залишають свої машини на стоянці, пам'ятати про декілька важливих моментів:

- Кожного разу, забираючи свій автомобіль зі стоянки, не полінуйтеся кілька разів обійти навколо нього, звертаючи свою увагу на найдрібніші невідповідності з первісним виглядом.

- Не просто бажано, а потрібно мати договір про тимчасове зберігання з власниками автостоянки, в якому повністю прописана відповідальність кожного учасника даного договору.

Договір є умовою по зберіганню автомобілів на стоянках і базується на статтях Цивільного кодексу України про зберігання. Згідно зі ст. 937 ЦК договір зберігання має укладатися в письмовій формі. Якщо ж договору немає, то до нього прирівнюються розписки, квитанції, платіжні ордери із зазначенням держномерів автомобіля. Важливим є наявність хоча б мінімальної кількості зазначених вище документів. Це у ваших інтересах на непередбачений випадок.

І власники транспортних засобів, і власники автостоянок при укладенні договору повинні пам'ятати про дотримання Правил зберігання транспортних засобів на автостоянках, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Правил зберігання транспортних засобів на автостоянках" від 22.01.96г. № 115.

Якщо в салоні автомобіля знаходяться будь-які предмети, що не входять в комплектацію автомобіля, то господар повинен оформити транспортний засіб на зберігання згідно з вимогами Правил, подати при цьому приймальнику перелік предметів, які знаходяться в салоні транспортного засобу, але не входять у комплект оснащення і приладів, передбачених заводом-виробником (телевізор, магнітофон, холодильник та інше майно). Перелік повинен бути занесений до “Журналу обліку транспортних засобів”, посвідчений підписами власника автомобіля і приймальника.

Господар стоянки приймає на себе наступні зобов'язання:

1.Вжити заходів для забезпечення схоронності авто (на підставі ч. 1 ст. 942 ЦКУ);

2.Повернути те авто, і в тому стані, в якому було передано на зберігання (на підставі ч. 1 ст. 949 ЦКУ);

3. У разі втрати авто відшкодувати його вартість, а при його пошкодженні відшкодувати збиток у розмірі суми, на яку знизилася його ціна (на підставі ст. 951 ЦКУ).

Отримання відшкодування збитку за завдані автомобілю пошкодження реально і без проблем можна вирішити через суд за кількох умов.

1. Одразу ж повідомити про подію черговому приймальнику на стоянці і написати письмову заяву у двох примірниках. Один з них з підписом чергового залишити у себе. Якщо черговий відмовляється підписати заяву, можна скласти акт про відмову підписати заяву з підписами двох свідків, ознайомивши їх попередньо з усіма ушкодженнями, описаними в заяві. Сфотографувати в присутності свідків всі видимі заподіяні пошкодження транспортного засобу і так само докласти згодом до заяви.

2. Викликати ДАІ. А по її приїзді простежити, щоб були дотримані всі норми і правила складання протоколу про ДТП.

3.Якщо є поліс КАСКО, то обов'язково повідомити своєму страховому комісару про страховий випадок.

4.Якщо страховки немає, а господар стоянки відмовляється від відшкодування збитків, тоді треба збирати всі необхідні документи і готуватися до суду. Позов про відшкодування шкоди пред'являється автостоянці, якщо господар юридична особа, або її власнику.

Це мінімум необхідних юридичних знань, якими повинен володіти кожен господар транспортного засобу, який залишає його на стоянці під охороною.

За матеріалами: posovesti.com.ua