Банер

КАСКО-Метр: пропозиція для заощадливих

КАСКО метр кілометр

Страхова компанія “Рідна” пропонує автострахування КАСКО з передплаченим пробігом.

Переваги страхової програми:
- Покриття усіх ризиків (повне КАСКО)
- Знижена ціна страховки
- Оплата частинами
- Без встановлення додаткових техзасобів

Дізнавайтеся подробиці та замовляйте страховку за телефоном/viber:

+38(067)3427090

Шахраї розсилають водіям фальшиві повідомлення про штрафи

Українським водіям почали приходити підроблені протоколи про штрафи за перевищення швидкості.

Це – нова вигадка шахраїв. Липові повідомлення про стягнення відправляють через інтернет. Якщо відкрити такий електронний лист, можна втратити гроші. Про це пише "Сьогодні".

Киянин Андрій Бондаренко отримав на електронну пошту штраф за перевищення швидкості. Але коли почав розбиратися з оплатою, дуже здивувався:

"Був перехід до особистого кабінету водія, щоб одразу оплатити штраф. А мене тоді не було в країні, я фізично не міг нічого порушити. Хотів написати скаргу, але нічого не натискалося. Я зробив висновок, що це сайт аферистів".

Кажуть, аферисти скуповують в інтернеті дані водіїв і розсилають підроблені листи про штрафи. Жертва навіть не здогадується, що посилання в листі ведуть на клонований сайт електронного кабінету водія.

Фахівці з кібербезпеки знають вже мінімум про п'ять ошуканих з початку 2021 року. Скільки постраждало насправді – невідомо.

Як не стати жертвою шахраїв?

Фахівці радять уважно вивчати листи. Навіть офіційні. І якщо за посиланням немає фото- або відеодоказів порушення – це вже тривожний сигнал.

"Реальний штраф має чітку фіксацію. На сайті кабінету водія ви завжди можете побачити день, точний час і місце вашого порушення. Прикладається відеофіксація", – говорить представник патрульної поліції Валентин Хоменко.

Ще одна деталь, на яку потрібно звернути увагу, – адреса самого сайту.

"Адреси офіційних сайтів закінчуються на "gov.ua". Якщо є ще щось наприкінці – це може бути приватний сайт, створений шахраєм. Тому на такі сайти не слід звертати уваги. У будь-якому випадку, перш ніж десь вводити свої реквізити, потрібно тисячу разів перевірити, чи на реальному ви сайті", – радить експертка з психологічної кібербезпеки Наталія Бугайова.

А ще на справжніх постановах про штрафи присутній спеціальний QR-код. У ньому теж зашифровані дані для оплати штрафу.