Банер

КАСКО-Метр: пропозиція для заощадливих

КАСКО метр кілометр

Страхова компанія “Рідна” пропонує автострахування КАСКО з передплаченим пробігом.

Переваги страхової програми:
- Покриття усіх ризиків (повне КАСКО)
- Знижена ціна страховки
- Оплата частинами
- Без встановлення додаткових техзасобів

Дізнавайтеся подробиці та замовляйте страховку за телефоном/viber:

+38(067)3427090

Обираючи житло: чому варто страхувати нерухомість

Мій дім – моя фортеця, яка захистить від незгод та втручань зовнішнього світу. Та хто ж вбереже саму фортецю від пожеж, підтоплення чи крадіжок? Адже непередбачені матеріальні збитки можуть добряче зіпсувати ідилію життя навіть у найміцнішій фортеці.

Аби запобігти конфузам, зекономити гроші та власні нерви, експерти радять застрахувати нерухомість. Бо коли у вас у руках поліс на страхування житла, можна не хвилюватися, звідки брати кошти на ремонти чи відшкодування збитків та не псувати стосунки із сусідами.

Інформаційне агентство ВолиньPost підготувало публікацію стосовно страхових питань - чи вигідно страхувати житло, які бувають види страховок тощо.

Що можна страхувати?

Страховики зазначають, що нерухомість зазвичай страхують повністю, адже не раціонально страхувати одну кімнату. Проте можна застрахувати окремі елементи будівлі.

Відтак, виділяють основні групи майна, яке страхують:
- конструктивні елементи – стіни, дах, фундамент;
- ремонт та внутрішнє оздоблення приміщення;
- інженерні комунікації, обладнання;
- будови на присадибній ділянці (у випадку будинку).

Окремо можна застрахувати й рухоме майно (електроніка, меблі тощо). Тобто клієнт може застрахувати будь-яку з вказаних груп, або ж обрати комплексне страхування майна.

Як страхувати

Страхування нерухомості, незалежно від того, будинок це чи квартира, відбувається за одним принципом. Змінюються лише певні нюанси, адже будинок – це окрема будова з певним набором комунікацій і господарських будівель. Тому у випадку страхування будинку окремі господарські будівлі, як-от гараж чи огорожу, треба буде страхувати окремо. Окрім того, у будинків та квартир різна ймовірність настання страхового випадку: за містом частіше трапляються пожежі, а ймовірність затоплення будинку вища, ніж квартири на 2 поверсі.

У випадку страхування квартири чи будинку змінюються страхові ризики. Їх визначають залежно від типу будівлі. Адже навіть матеріал, з якого зведене житло, має значення.

Якщо йдеться про цегляну будівлю, ризик пожежі та ймовірні збитки менші, ніж якщо будинок дерев’яний. Звичайно, виходячи з цього компанії розраховують тариф на страхування.

Скільки коштує страхування

Тариф є платою за страхування житла. Базовий тариф для квартири чи цегляного будинку в СК "Рідна" становить 0,2% від вартості нерухомості. Тобто, якщо квартира коштує 500 000 гривень, то вартість страхування на рік становитиме 1000 гривень.

Під час розрахування вартості, яку треба сплатити за страхування житла, суму визначають залежно від ринкової ціни нерухомості. Таким чином, обсяг компенсації, яку клієнт зможе отримати у разі настання страхового випадку, пов’язана власне із вартістю житла.

Зазвичай страховики користуються показниками середньої ринкової вартості житла у регіоні. Сам клієнт може визначити вартість страхування, вказуючи вартість квартири. Проте якщо людина занижує вартість квартири, аби зекономити, згодом може отримати відшкодування значно меншого обсягу.

Після настання страхового випадку відповідні служби визначають ступінь пошкодження житла чи нанесення збитків. До прикладу, після пожежі, пожежники надають відповідний висновок - житло пошкоджене на 60%. У такому випадку сума відшкодування становитиме 60% від вартості квартири, вказаної під час страхування. Якщо ж клієнт спочатку вказав нижчу вартість, то отримає значно меншу суму відшкодування.

У будь-якому випадку все підтверджують документально – протиправні дії чи крадіжка у випадку рухомого майна через виклик поліції, відповідні документи від ДСНСників у випадку пожежі, чи наслідки стихійного лиха від Гідрометеоцентру.

Під час розрахування тарифу враховують і набір ризиків, у яких настає страховий випадок.

Зазвичай це пожежа, стихійні лиха чи протиправні дії третіх осіб. Клієнт може обирати та розширювати список ризиків, від яких страхує свою нерухомість.


Як обрати страхову компанію

«Не варто вестися на супердешеве страхування», - наголошують фахівці. Адже якщо сума страховки дуже мала, то не варто розраховувати й на велике відшкодування.

Важливо звертати увагу на те, скільки років компанія на ринку, як виплачує страхові відшкодування та чи стабільно працює. Треба поцікавитися й відгуками про її діяльність та обсягом гарантійного фонду - сумою, якою оперує компанія на відшкодування збитків у разі настання страхового випадку. За словами директора, клієнти часто помилково звертають увагу на обсяг статутного фонду, але ці кошти не грають ролі.

Істина в документах: звертайте увагу на договір

Застрахувати нерухомість може не лише власник житла, а й до прикладу, орендар. Та у разі настання страхового випадку відшкодування завжди отримує виключно власник - адже саме він, згідно договору, є вигодонабувачем.

Під час укладання договору, який має бути складеним згідно із чинним законодавством, варто звернути увагу на його оформлення: мають бути присутні назва компанії, об'єкт страхування, перелік страхових випадків чи винятків, тариф і платіж, розмір страхової суми, права та обов'язки сторін тощо.

Особливу увагу треба звернути власне на перелік страхових ризиків - адже виплату здійснять лише за тими ризиками, які зазначені у документі. Ну і звісно, не забувати про франшизу. Фахівець радить також звернути увагу на порядок дій страховика при настанні страхового випадку, зокрема, яким чином треба повідомити про подію та терміни.